Tenis dla dzieci Kraków

Na tej stronie znajdziesz aktualną ofertę tenisa dla dzieci Kraków

Aktywność ruchowa jest potrzebna oraz pożądana w każdej formie, natomiast nie wszystkie dzieci preferują aktywność, w postaci zażywania ruchu. W jaki sposób zachęcić je do ruchu? Do wyboru jest wiele ciekawych sposobów, jedną z nich jest tenis dla dzieci. Tenis to nie tylko niebanalny sposób spędzania czasu, ale jest także interesującą zachętą dla najmłodszych, które nie lubią ćwiczeń fizycznych. Można zastanowić się nad szybkim rozpoczęciem doświadczenia z tenisem, ponieważ już czterolatki mogą uczestniczyć w lekcjach. Tenisista-amator będzie potrzebował specjalistycznego zestawu, który zagwarantuje mu komfort gry, efektywną naukę oraz zadowolenie.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Tenis dla dzieci to pasjonująca i ciekawa forma sportu, ale do rozpoczęcia pierwszej gry niezbędny jest strój do tenisa, buty sportowe i rakieta. Ta ostatnia część wyposażenia wzbudza najwięcej wątpliwości. Obecnie na rynku dostępny jest szeroki asortyment produktów, które pozwolą na dobór właściwej rakiety. Odpowiednia decyzja zakupowa jest gwarancją optymalnego wykorzystania umiejętności grającego. Rakieta zawiera ważne cechy i parametry i na ich podstawie dopasowujemy ją do umiejętności. Rakiety tenisowe dla najmłodszych są mniejsze niż te dla starszych graczy. Często zdarza się, że rodzice kupują swoim pociechom zbyt duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na proces nauki. Bardzo istotna jest sprawa rączki do rakiety, ponieważ odgrywa ona znaczącą rolę. Właściwy uchwyt to taki, gdy pomiędzy kłębem kciuka, a opuszkami palców dłoni mieści się wskazujący palec drugiej dłoni. Gdy dokonamy odpowiedniego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najkorzystniejszym sposobem na spożytkowanie wolnego czasu dziecka.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Tenis to jedna z dyscyplin, która charakteryzuje się tym, że mistrzowie rozpoczynali naprawdę wcześnie. Najmłodsi uczą się szybko, a więc na pierwsze treningi mają możliwość chodzić już czterolatki. Dylematem, który nierzadko pojawia się w pierwszej kolejności jest kwestia: trenować się samodzielnie, czy grupowo.

Plusy grupowych lekcji tenisa

Zajęcia grupowe dają wiele korzyści, m.in. dzieci zawierają nowe znajomości, testują różne style gry. Atmosfera sprzyja pozytywnej rywalizacji i rozwija umiejętności dziecka. Przyczynia się to do szybkich postępów w nauce i bardziej angażuje w grę.

Zalety indywidualnych lekcji tenisa

Lekcje indywidualne są skierowanie do osób, którym zależy na rozwoju z punktu widzenia własnych możliwości i potrzeb. Pod okiem doświadczonego nauczyciela dziecko rozwija swoją taktykę i technikę gry.

Dane firmy:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]