Tatry, Karpaty, Himalaje – trekkingi o różnych stopniach trudności

Trekkingi górskie - tutaj przeczytasz o korzystnej ofercie.

Wycieczki w góry mogą przybierać wiele postaci. Od nieśpiesznych przechadzek po prostych szlakach w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez całodniowe, piesze wędrówki po szlakach stojących wyżej na skali trudności, aż po wymagające trekkingi. Aby wziąć udział w tych ostatnich, potrzebna jest praktyka w poruszaniu się po górach (zarówno oznaczonymi trasami, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, a także zdolność posługiwania się sprzętem wspinaczkowym i turystycznym. Aczkolwiek za niejednokrotnie olbrzymi wysiłek dostajemy możliwość delektowania się przepięknymi widokami i kontaktu z dziką naturą.

Trekkingi – dopasuj odpowiedni stopień trudności do swojej kondycji

Stopień trudności technicznej jest uzależniony od obszarów, przez które biegną trekkingi. Fachowcy wymieniają trzy poziomy trudności wypraw w regiony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą wszyscy, którzy dysponują , a ich zdrowie nie jest przeszkodą do zintensyfikowanego wysiłku. Następny poziom trudności wymaga dobrej sprawności oraz przynajmniej elementarnej praktyki w górach – na przykład w polskich Karpatach. Najwyższy stopień to wyprawy dla jednostek ze znakomitą sprawnością, znajomością charakteru wysokich gór i radzącym sobie z obsługiwaniem sprzętu, jak również nieobawiających się niekomfortowych warunków obozowania w trakcie kilkudniowej wyprawy.

Dokąd wybrać się na trekking?

Trekkingi można praktykować w każdych łańcuchach górskich. W naszym kraju pasjonaci tego typu aktywności bardzo cenią sobie trasy tatrzańskie. Jeśli natomiast idzie o pozostałe pasma Europy, dużym uznaniem szczycą się bałkańskie Góry Przeklęte, Karpaty Wschodnie, Alpy, jak również leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural. Najbardziej obeznane w trekkingu osoby powinny natomiast sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wycieczki w Himalajach, Karakorum bądź Andach.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]