Przygoda Twojego życia – trekkingi w Himalajach

Na https://www.exploruj.pl/gora/himalaje/ poznasz pełną ofertę wyprawy w Himalaje.

Himalaje wspólnie z położonym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry wręcz legendarne. Oddziałuje na to mnóstwo czynników – głównie fakt, że są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie sposób nie napomknąć również o skrajnej trudności poszczególnych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry stanowią arenę rywalizacji uznanych himalaistów z całego świata. Nie może więc zadziwiać zainteresowanie, jakie budzą wyprawy w Himalaje też wśród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie organizuj go sam

Na początku należy podkreślić, że jeśli idzie o trekking, Karakorum oraz Himalaje są bardzo trudnymi górami – nawet, jak wyprawa nie dotyczy zdobywania danego szczytu. Kłopoty sprawia również samo opracowanie wyjazdu – rezerwacja biletów lotniczych oraz zdobycie pozwolenia i wizy. Wobec tego optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm planujących trekkingi w wysokich górach. Kolejną zaletą jest opieka wykwalifikowanych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie posiadających doświadczenia w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wyprawy w okolice Everestu i Shishapangmy

Z jasnych względów osoby po raz pierwszy przybywające w Karakorum lub Himalaje rzadko postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednak, że te góry staną się ich niespełnionym marzeniem, bowiem często organizowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Manaslu, Everest czy Annapurna. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia swoich słabości, ale także możliwość obserwacji codziennego życia obywateli Nepalu oraz podziwianie nieprzeciętnych cudów natury, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]