Kilimandżaro – niezapomniany trekking po Tanzanii

Nie zwlekaj! Sprawdź aktualną ofertę wycieczki na Kilimandżaro w rozsądnej cenie.

Zdobywanie górskich szczytów to pragnienie licznych podróżników, którzy lubią nietuzinkowe wyjazdy. Niecodziennych przeżyć niewątpliwie zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Czy warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – osiąga nieomal 6 km nad poziomem morza. Globtroterów wabią przede wszystkim kurczące się już lodowce, sposobność zobaczenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, a także niesamowite widoki. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą Mawenzi, Uhuru oraz Shira – trzy szczyty stanowiące pozostałość po wulkanach. Wyprawa na najwyższy afrykański szczyt wymaga odpowiedniej preparacji – ze względu na dużą wysokość istnieje zagrożenie pojawienia się choroby wysokościowej, z kolei kapryśna pogoda sprawia, iż zdobycie masywu stanowi dla turystów ciężkie zadanie. Osoby pragnące wziąć udział w wyprawie muszą charakteryzować się solidną kondycją psychiczną oraz fizyczną, które pozwolą na maszerowanie przez blisko 7 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

Co należy wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro musimy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw żółtej febrze, po którym otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy zaleca się również zrobić zapas medykamentów o działaniu przeciwmalarycznym. Przed atakiem choroby ochroni także właściwa profilaktyka – używanie preparatów odstraszających insekty, a także nakładanie odzieży z długimi rękawami i nogawkami. A co zrobić, żeby zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]