Ekstremalne formy wypoczynku – rafting na Dunajcu

Odpoczynek na rzekach kojarzymy przede wszystkim ze spływami kajakowymi. To rozrywka i metoda podróżowania, który jest w naszym kraju znany od ponad wieku i wciąż znajduje kolejnych sympatyków. W ostatnich latach doczekał się jednakże godnej konkurencji. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach wieloosobowymi pontonami po rzece o porywistym, górskim charakterze. Dostarcza on znacznie większe emocje od spływu kajakiem, a w tym samym czasie umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i podziwianie widoków nieosiągalnych dla tych, którzy pływają po nizinnych rzekach.

Rafting Dunajcem – także dla amatorów?

Osoby decydujące się na rafting na Dunajcu nie muszą posiadać specjalnych umiejętności – organizatorzy takich usług dostosowują stopień trudności trasy do doświadczenia ich uczestników. Konieczna będzie jednak umiejętność pływania oraz obsługi wioseł, zdobyta na przykład w kanadyjce albo kajaku. Nie zapominajmy przy tym, iż spływ po Dunajcu, ze względu na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych wypraw. Żeby sprawnie stawić czoło wartkiemu nurtowi i przeciwnościom czekającym na szlaku, uczestnicy powinni być przynajmniej w dobrej formie i lubić aktywne, czasem nieco ekstremalne metody odpoczynku.

Rafting Dunajcem – co zobaczymy?

Trudy samej przeprawy wynagradzają jednak oszałamiające widoki. Rafting Dunajcem to idealna okazja do tego, by z niecodziennej perspektywy podziwiać niesamowite krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem tej rzeki należą wszak do najbardziej ciekawych krajobrazowo rejonów Polski, a – można powiedzieć – i całej Europy. Spływ pontonowy na Dunajcu to też doskonała alternatywa dla miłośników mocnych wrażeń, gdyż szlak bogaty w wiele przeszkód i meandrów dostarczy wielu niezapomnianych emocji.