Wylatujesz na wakacje? Skorzystaj z parkingu długoterminowego

Przelot samolotem startującym z odległego lotniska może stać się przyczyną pewnych problemów. Najistotniejszym jest z pewnością kwestia dotarcia do portu lotniczego. Jeżeli bowiem nie dotarliśmy do ciekawych kursów kolejowych, zazwyczaj jesteśmy zmuszeni dojechać na miejsce swoim samochodem. Związane jest to niestety z koniecznością zaparkowania pojazdu w odpowiednim miejscu – takim, gdzie nie będziemy bać się mandatu ani złodziei. W podobnych przypadkach najlepszym rozwiązaniem będzie z pewnością rezerwacja stanowiska na parkingu długoterminowym. Na czym więc polega taka usługa? Czego wybierając ją powinniśmy się spodziewać?

Zasady korzystania z parkingu długoterminowego

Reguły dla klientów tej usługi będą naprawdę proste – stanowisko na parkingu mamy możliwość zazwyczaj zamówić przez internet. W formularzu na stronie firmy należy tylko zaznaczyć odpowiedni termin, a potem wykonać przelew. Po dojechaniu do miejscowości z lotniskiem stanowisko będzie już przygotowane, zaś w większości sytuacji przedsiębiorstwo zagwarantuje nam również transfer do terminalu. Parking długoterminowy zwykle nie wiąże się z dużymi kosztami – doba postoju to bowiem wydatek kilkunastu złotych, jednak warto zauważyć, iż kwoty są tym niższe, im dłuższa będzie nasza podróż.

Parking długoterminowy – których opcji się spodziewać?

Najistotniejszym z atutów pozostawienia samochodu na parkingu długoterminowym jest to, iż są to obiekty strzeżone – nie powinniśmy więc przejmować się bezpieczeństwem stojącego samochodu, gdyż ten zresztą w tym czasie jest dodatkowo ubezpieczony. Firmy prowadzące parkingi długoterminowe przy lotniskach zazwyczaj świadczą również szereg usług opcjonalnych, które na pewno ułatwią nam organizację wyjazdu – między innymi opisany przed chwilą transport lub możliwość załadowania akumulatora po długotrwałym postoju i dopompowania opon. Przed podróżą zazwyczaj mamy też możliwość zważenia bagażu i tym samym ustrzeżenia się dodatkowych opłat.