Samolotem czy busem do Holandii – jaki transport wybrać?

Polacy stanowią obecnie jedną z największych mniejszości w Holandii. Jeśli wierzyć statystykom, w Niderlandach przebywa już więcej niż ćwierć miliona naszych rodaków. Tak duża liczba holenderskiej Polonii powoduje, że wzrasta popyt na usługi transportowe do tego kraju. Wszyscy planujący podróż do państwa słynnego z kanałów i wiatraków dysponują pokaźną ilością możliwości. Jak zatem można dotrzeć z Polski do Holandii? Która z metod będzie najlepsza – podróż autokarem czy samolotem? A może bus do Holandii?

Czym dojechać do Holandii?

Metod na to, by odbyć podróż do Holandii jest kilka. Najszybszy z nich to , rzecz jasna, samolot. Loty do Niderlandów dostępne są codziennie z wielu małych i dużych portów – między innymi z Lublina, Modlina, Gdańska, Warszawy, Katowic oraz Wrocławia. O wiele dłuższa jest lista miejscowości, z których wyjeżdżają autobusy rejsowe do Holandii. Te opcje mają jednak pewne minusy. Główny z nich to fakt, iż połączenia docierają tylko do wyznaczonych przez przewoźnika miejsc. Do docelowej destynacji pasażer musi zaś dotrzeć na własną rękę.

Komfortowe busy Polska-Holandia

By uniknąć takich komplikacji, należy postawić na transfer busem. To rozwiązanie ma niemało zalet. Busy do Holandii często kursują w opcji door-to-door, co oznacza, że kierowca podjeżdża po pasażera we określone miejsce i zawozi go tam, gdzie ten potrzebuje. Nie bez znaczenia jest także to, że busy z Polski do Holandii są bardzo dobrze wyposażone i gwarantują wysoki komfort podróży. Pasażerowie do dyspozycji mają m.in. klimatyzację, ogrzewanie postojowe, bezprzewodowy internet, odtwarzacze filmów oraz wygodne fotele i dużo miejsca na nogi.