Zimowy kurs turystyki wysokogórskiej – ucz się od profesjonalistów

Zimowy kurs turystyki wysokogórskiej - poznaj korzystną ofertę.

Góry są wspaniałe, ale też niebezpieczne. Właściwie co parę tygodni, a w szczególności w miesiącach, kiedy wczasowicze tysiącami przyjeżdżają do popularnych miejscowości turystycznych zlokalizowanych w pobliżu znanych szczytów, dowiadujemy się o nowych nieszczęśliwych wypadkach z udziałem osób, które bez stosownego wyposażenia wybrały się na wycieczkę szlakiem powyżej ich umiejętności. Stąd tym, którzy lubią góry i pragną nauczyć się poruszać po nich odpowiedzialnie, polecamy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – szkolenie z używania czekanu, asekuracji i orientacji w terenie

Najlepszą drogą, aby posiąść potrzebne umiejętności jest odbycie wszechstronnego kursu prowadzonego przez profesjonalistów z każdego z najważniejszych obszarów związanych ze wspinaczką górską, czyli instruktorów wspinaczki, ratowników górskich oraz przewodników górskich. Z ich wsparciem partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się między innymi poprawnego posługiwania się czekanem, chodzenia w rakach oraz na rakietach śnieżnych, poznają zasady asekuracji, autoasekuracji i metody radzenia sobie podczas upadku, poruszania się w zespole linowym, jak również po trasach wyposażonych w via ferraty. Co kluczowe, kurs turystyki wysokogórskiej zaznajamia uczestników z podstawami orientacji w terenie, medycyny górskiej i survivalu, które są nieodzowne w razie przeróżnych nieprzewidzianych zdarzeń. Kurs pokrywa także reguły właściwego działania podczas lawiny.

Górskie szkolenia, w tym również kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, organizuje zespół Exploruj.pl, który ma kilkunastoletnią praktykę jako realizator wycieczek w łańcuchy górskie większości kontynentów. Kursy prowadzone są w plenerze (w Polsce, na Słowacji oraz w Austrii) w niedużych grupach, które na ogół nie przekraczają sześciu osób. W rezultacie przyswajanie nowej wiedzy toczy się w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas sposobność poświęcić każdemu z uczestników kursu dostatecznie dużo czasu i uwagi, żeby mogli oni w pełni opanować najważniejszą wiedzę, wymaganą do pewnego poruszania się po górach.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]