Digital painting – kurs pomoże ci opanować podstawy oprogramowania

Szukasz dobrej oferty kursu Adobe Photoshop? Nie wahaj się! Skieruj się tutaj.

Sztuki wizualne nie zostają w tyle i od dziesięcioleci próbują nadążyć za cyfrowym postępem. Talent do malarstwa tradycyjnymi sposobami teraz nie jest już jedynym warunkiem, aby zdobyć pracę w branży gamingowej lub filmowej, gdyż te sektory rozrywki na etapie opracowania koncepcji świata przedstawionego i postaci wykorzystują głównie zaawansowane oprogramowanie komputerowe. Wiedząc o tym ogromna grupa początkujących artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysowaniem niezwłocznie sięga po znane programy, używane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Malarstwo komputerowe – jakie programy można stosować?

Jest dużo programów wykorzystanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop od Adobe, który mimo iż został opracowany jako oprogramowaniem do obróbki zdjęć, w mgnieniu oka stał się ulubionym softwarem game developerów i artystów. Wraz z sukcesem Photoshopa powstały inne analogiczne programy, jak np. GIMP, Krita czy Affinity Photo, w których dzięki użyciu rozmaitych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła przypominające malunki wykonane temperą, farbami olejnymi bądź akwarelami. Malarstwo cyfrowe daje artystom ogromną wolność – twórca ma możliwość modyfikowania nietrafionych ruchów pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz przecież kupować!

Szukaj kursu Adobe Photoshop online z opcją kontaktu z autorem kursu

Na ogół lekcje malarstwa cyfrowego odbywa się w porównywalny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarstwa. Rzecz jasna pierwsze kroki można postawić samodzielnie, lecz żeby rozwinąć w dobrym kierunku swoje umiejętności, a zarazem poznać ważne triki używania pędzli i wszelkie funkcje oprogramowania, zalecamy wziąć udział w kursie opracowanym przez wykwalifikowanego instruktora. Jeśli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która prowadzi szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do najrozmaitszych video kursów Photoshopa przez internet. Zróżnicowanie technik jakie wyjaśniają takie kursy jest szerokie i uczą one znacznie więcej niż wyłącznie podstaw działania programu. Istotne jest jednakże, żeby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia kursantowi kontakt z twórcą szkolenia.

Dane firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]