kurs malowania akwarelami

Chcesz poznać techniki malowania akwarelami? Zapisz się na kurs

Malowanie akwarelami jest jednym z artystycznych sposobów wyrażania siebie i nie trzeba być w tym świetnym, by czuć z tego zadowolenie na co dzień. Dla wielu jest to wszak wyłącznie pasja albo sposób na relaks po wyczerpującym dniu w pracy i nie pragną oni osiągnięcia w tej sferze doskonałości. Jednak jeżeli chcesz poznać wszystkie techniki, warto postawić na kurs malowania akwarelami.

Nie tak prosto opanować farby akwarelowe – postaw na naukę malowania akwarelami

Akwarele to mimo wszystko nie są proste farby. Efekt końcowy sprawia wrażenie bardzo lekkiego i nietrudnego do wykonania, jednakże jest wynikiem mnóstwa czynników, o których twórca-amator z rzadka ma pojęcie. Ogromną rolę w samym toku tworzenia ma również przypadek – akwarele to medium, nad którym ciężko jest zapanować i nawet twórcy od lat doświadczeni w tej technice przenigdy nie są przeświadczeni o tym, iż obraz zawsze wyjdzie w stu procentach tak, jak przewidywali. Kurs malowania akwarelami to doskonałe miejsce, aby zacząć swoja drogę z tą techniką malarstwa oraz zyskać pomocną podstawową wiedzę konieczną do odkrycia w sobie miłości do farb akwarelowych. Wszyscy są tu mile widziani, bez względu na to, czy mają już za sobą jakieś próby z akwarelami, czy to ich pierwszy kontakt z tym typem farb. Dydaktycy kursu podczas pierwszych godzin wnikliwie przybliżają specyfikę tych farb, różne techniki ich stosowania, jak również rodzaje papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego oddziaływanie na ostateczny efekt pracy.

Dlaczego warto zapisać się na kurs akwareli?

W czasach popularyzacji internetu nie ma przeszkód, żeby odnaleźć a potem obejrzeć tutoriale, które pokazują jak malować akwarelami. Niemniej jednak raczej nie będzie to równie rozwijające jak uczestnictwo w kursie malowania akwarelami prowadzonym przez wprawnego instruktora ze szkoły malarstwa i rysunku. W efektywnej nauce technik artystycznych istotne są podpowiedzi, które uczestnicy kursu słyszą od dydaktyków w czasie pracy. Te korekty pomagają sprawniej rozwijać warsztat, a uczeń nie musi sam dochodzić do tego, gdzie dopuścił się błędu, który sprawił, iż zamierzany efekt nie dał rezultatów jakich zakładał. Dodatkowo praca w grupie osób o pokrewnych zainteresowaniach tworzy komfortową atmosferę wsparcia, które jest bardzo ważne w ośmielaniu do ciągłego rozwoju artystycznego. Udział w konstruktywnej analizie dzieł pozostałych kursantów, pomaga z kolei we krytycznej ocenie autorskich prac już zakończeniu kursu.

Dane firmy:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]