Prace w ogrodzie wymagają stosowania profesjonalnych substratów, które pozwolą wyhodować wspaniałą roślinność. Jakie podłoża ogrodnicze są najczęściej wykorzystywane i do których roślin się ich używa?
Podłoża ogrodnicze – węgiel brunatny i materiały sztuczne
Zainwestowanie w profesjonalne podłoże ogrodnicze pozwoli pozyskać zachwycające rośliny, dlatego szalenie ważne jest dobranie najlepszych produktów. Chcesz, żeby na Twoim dachu pojawiła się imponująca roślinność, odporna na negatywne warunki zewnętrzne? W sklepach można znaleźć wiele rodzajów mieszanek ogrodniczych, które gwarantują znakomite rezultaty. Niektóre typy roślin potrzebują specyficznych warunków – wtedy zalecane jest stworzenie im środowiska zbliżonego do naturalnego. W skład mieszanek dostępnych na rynku wchodzą np. kora, ziemia liściowa, perlit, nawozy mineralne. Ziemie odróżniają się od siebie odczynem PH, właściwościami fizycznymi i zawartością azotu.
Podłoża ogrodnicze – jakie substraty na skośny dach?
Ogród na dachu był Twoim marzeniem? Takie rozwiązanie jest obecnie bardzo popularne i pozwala rozkoszować się zielenią w środku miasta. Jeśli chcesz cieszyć się piękną roślinnością, musisz zastosować specjalistyczny substrat. W sklepach dostaniesz substraty intensywne i ekstensywne. Pierwszy gatunek podłoża stosuje się np. w przypadku trawników. Na dachu intensywnym można uprawiać także krzewy. Wymaga on szczególnej pielęgnacji i nie może być zastosowany w każdych warunkach. Przeciwwskazaniem do jego zastosowania jest też duże obciążenie dachu. Natomiast substraty ekstensywne są przeznaczone do uprawiania sucholubnych roślin, takich jak trawy ozdobne, rozchodniki i smagliczki. Chcesz hodować rośliny które przetrwają nawet ekstremalne warunki? Postaw na podłoża ekstensywne. Możesz je wykorzystywać nawet na dachach pod kątem 35 stopni.