Eko gadżety reklamowe dla świadomych firm

W ostatnich latach kwestia ekologii stała się jednym z najważniejszych zagadnień, roztrząsanych na forum międzynarodowym. Nieuchronność zmiany naszego postępowania związanego z odpowiedzialnym zużyciem surowców, stopniowo przenika do każdej dziedziny życia, również do świata promocji. Obecnie zarówno ogromne spółki, jak i małe firmy, dążą do tego, aby być eco-friendly. Swoje zaangażowanie w ochronę środowiska mogą one pokazać światu w przeróżny sposób, m.in. poprzez zastosowanie w działaniach promocyjnych ekologicznych gadżetów.

Eko gadżety promocyjne z surowców szybko degradowalnych

Ekologiczne gadżety to artykuły promocyjne, ale wyprodukowane z materiałów powtórnie przetworzonych albo łatwo degradowalnych. Są to także gadżety z tkanin bez domieszek tworzyw sztucznych, które mają praktyczne funkcje i których właściciel nie wyrzuci zbyt szybko. Powoduje to, iż korzystanie z nich w niewielkim stopniu wpływa na zaśmiecanie natury. Za eko gadżety reklamowe uważa się także te produkty, które wyprodukowane są z polipropylenu (PP). Mimo, że to polimer, łatwo poddaje się on przetworzeniu, z kolei kiedy staje się to już niemożliwe, w czasie jego rozpadu nie wytwarzają się szkodliwe gazy.

Ekologiczne gadżety promocyjne – co oferują dostawcy?

Można przypuszczać, iż w asortymencie producentów nieczęsto natrafia się rozległy wybór ekologicznych gadżetów reklamowych. Takie założenie jest mylne. Już sam asortyment odzieży reklamowej jest olbrzymi – można zlecić nadruki na t-shirtach z bawełny, w najrozmaitszych fasonach (dziecięcych, damskich i męskich), a także w dziesiątkach barw. Napisy reklamowe umieszczane są na bawełnianych lub płóciennych torbach, dostępnych w formie popularnych toreb na zakupy, ale również np. workowych plecaków. Pozostałe modne gadżety tego rodzaju to oczywiście długopisy, które produkuje się ze zrolowanego papieru albo z bambusa, papierowe pojemniki na gorące napoje, portmonetki, jak również ekologiczne puszki z biodegradowalnego PLA.