Praktyczny poradnik – nienaturalne linki przychodzące

Nienaturalne linki przychodzące są najistotniejszą przyczyną, przez którą na witrynę online może być zastosowany filtr Google. Czy jest sposób na uniknięcie tych surowych sankcji?

Nienaturalne linki przychodzące – szkodliwe SEO

Nienaturalne linki przychodzące to umieszczanie ogromnej liczby odnośników kierujących odbiorców na naszą witrynę w sieci. Przekraczają one zasady rzetelnego pozycjonowania opracowane przez koncern Google, bo manipulują pozycją witryny w wynikach wyszukiwania. Zazwyczaj nienaturalne linki przychodzące występują w formie wpisów marketingowych przepełnionych sztucznymi odnośnikami. Występuje także proces kupowania linków, co jest zakazane. Kiedy nierzetelne praktyki zostaną odkryte, witryna jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, co wiąże się natychmiastowym obniżeniem jej rangi w wyszukiwarce, nawet o 40 podstron.

Jak poradzić sobie z nienaturalnymi linkami przychodzącymi

Pamiętajmy, że kiedy na adres www będzie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, mamy prawo ubiegać się o odtworzenie dobrej pozycji w przeglądarce . Proces ten jest niestety bardzo długotrwały i nie daje pełnego powodzenia. Skierujmy swoje kroki do specjalistycznej firmy SEO, jeśli chcemy podnieść prawdopodobieństwo szybkiego zdjęcia filtrów. Specjaliści automatycznie ustalą prawdziwą przyczynę i dadzą sobie radę z nienaturalnymi linkami. Pamiętajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i zdejmowanie filtrów od Google najlepiej zlecać tylko prestiżowym firmom.