Hosting internetowy dla Twojej strony firmowej – jak szukać?

Jeśli masz firmę, to na pewno posiada ona swoją stronę internetową. Czy wiesz jednak, jak znaczący dla Twojego biznesu jest odpowiednio dobrany hosting? Czym zatem powinien się cechować dobry hosting dla firm?

Hosting dla firm – postaw na bezpieczeństwo oraz szybkość

Hosting internetowy, głównie ten dedykowany dla firm, powinien łączyć w sobie kilka wartości: być pewny, szybki, bezpieczny i gwarantować wsparcie techniczne. Gdy mówimy o szybkości, mamy na myśli szybkość ładowania się stron. Dlaczego jest ważna? Po pierwsze, ma ona wpływ na wrażenia użytkownika, który często ma skłonność do przedwczesnego porzucenia strony, gdy ładuje się ona za długo. Po drugie, szybkość ładowania się strony stanowi jeden z ważnych czynników, które przeglądarki pod uwagę podczas określania pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Poza optymalizacją obrazów i kodu czy eliminacją zbędnych przekierowań w obrębie strony, równie znaczący dla czasu ładowania witryny ma także rodzaj hostingu (VPS, współdzielony, w chmurze, czy też dedykowany), wysoka szybkość łącza oraz użycie szybkich dysków SSD w serwerach. Poza tym przedsiębiorstwa powinny szukać usługi hostingowej gwarantującej pełną niezawodność. Serwery firmy hostingowej powinny działać w sposób ciągły. Trzeba wybierać tych dostawców, którzy oferują bezawaryjne działanie serwera rzędu min. 99%. Ten parametr powinien być szczególnie ważny dla sklepów internetowych, bo każda godzina niedostępności sklepu może powodować wiele tysięcy strat.

Czym powinien cechować się dobry hosting dla firm?

W przypadku hostingu internetowego nie wypada skłaniać się do opcji najtańszych. Darmowe usługi hostingowe przeważnie charakteryzują się niską jakością, a raz za razem zdarza się, że serwery takiej usługi znajdują się za granicą i nie ma do nich dostępu w razie awarii. Dla stron firmowych wypatrujmy hostingu gwarantującego całodobowe wsparcie techniczne kompetentnego zespołu. Kluczowe, by reakcja na zgłoszenia potencjalnych awarii była również stosunkowo krótka, kontakt z firmą łatwy, a cennik hostingu i warunki przedłużenia ważności domeny skonstruowane w klarowny sposób. Nie zapominajmy też o bezpieczeństwie naszych danych. Serwery firmy hostingowej muszą być zabezpieczone stale aktualizowanym oprogramowaniem antywirusowym, w serwerowni winny panować należyte warunki techniczne (temperatura, chłodzenie, zabezpieczenie w razie pojawienia się płomieni), a kopia zapasowa danych powinna być przeprowadzana cyklicznie.