Garnitur czy smoking? Co warto wiedzieć o męskiej modzie ślubnej

Ślub to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu, dlatego państwo młodzi przykładają ogromną wagę do oprawy wesela. Istotną kwestią jest ubiór – nie tylko panna młoda, ale również pan młody musi wyglądać modnie i elegancko. Męska moda ślubna ma wiele odsłon.
Mężczyźni nie są obecnie skazani na jeden rodzaj garnituru, a moda męska ślubna ulega podobnym przemianom, co kobieca. Klasyczny strój z pewnością odda podniosłość chwili, lecz często wzbogaca się go graficznymi bądź folkowymi elementami. Należy pamiętać, że frak czy garnitur powinien pasować do charakteru pana młodego, aby nie czuł się on w nim nieswojo.

Moda męska na ślub – współczesne trendy

Spodnie garniturowe, marynarka, koszula, krawat… nawet najprostszy strój pana młodego zawiera wiele elementów. Jednym z nich, który ostatnio wraca do łask i ślubna moda męska nie może się obecnie bez niego obyć, jest kamizelka. Wygląd modnej kamizelki nawiązuje do dawnej elegancji, lecz może kontrastować kolorem z tkaniną garnituru. Jeśli idzie o garnitur, do mody wracają zestawy w kratę, oddające hołd stylowi retro, lecz z tej inspiracji czerpie cała moda męska. Ślub w klimacie rustykalnym lub boho będzie idealną okazją na pokazanie się w kraciastym garniturze. Kolejnym modnym elementem będą szelki – brązowe wyglądają bardzo elegancko.

Moda ślubna męska – gdzie szukać inspiracji?

Dobór elementów stroju ślubnego może wydawać się trudnym zadaniem, lecz z pomocą przychodzą portale internetowe w całości poświęcone przygotowaniom do ślubu i wesela, ukazujące najnowsze trendy oraz pełne rad dla przyszłych małżonków. Ślubna moda męska zajmuje pokaźną część tych portali.