Dlaczego WordPress i jak dobrać do niego hosting?

Istnieje wiele systemów zarządzania treścią stron internetowych (Zikula, Quick.Cms, Umbraco CMS), jednak niewątpliwie w ostatnim dziesięcioleciu większość stron powstaje w oparciu o WordPress. Nic dziwnego, ponieważ w przeciwieństwie do innych CMS-ów, nawet amator zbuduje na nim nieskomplikowaną stronę internetową, a Ci którzy mają kwalifikacje postawią na WordPress nawet bardzo rozbudowany sklep internetowy.

Dlaczego WordpPress jest obecnie popularny?

Zaledwie 15 lat temu WordPress służył przede wszystkim jako oprogramowanie, na którym bez trudności i ekspresowo można było założyć blog. Z czasem możliwości WordPressa rozwijały się, powstały tysiące wtyczek i motywów umożliwiających tworzenie na nim coraz bardziej złożonych stron internetowych, a ostatnimi czasy również sklepów (za sprawą połączenia połączeniu z WooCommerce). Obecnie więc ten CMS służy nie tylko blogerom, ale zwłaszcza osobom projektującym strony www, prowadzącym działalność gospodarczą w internecie, właścicielom firm czy też zarządcom portali społecznościowych. Podstawową zaletą WordPressa jest łatwość jego instalacji, możliwość wykorzystania tysięcy szablonów, które pozwalają ekspresowo modyfikować wygląd strony, oraz dostęp do jednakowo dużej ilości pomocnych wtyczek, wspomagających m.in. w przekładzie stron, tworzeniu kopii zapasowych, usuwaniu spamu, optymalizacji strony (SEO), dodawaniu komentarzy, przyśpieszeniu prędkości strony, tworzeniu formularzy bądź śledzeniu statystyk wizyt na stronie. Warto podkreślić, że większość wtyczek i szablonów dostępnych jest bez opłat! WordPress skupia gigantyczną społeczność użytkowników, którzy dbają o ciągły jego rozwój, stąd również cykliczne aktualizacje systemu eliminujące luki w zabezpieczeniach i zapewniające wysokie bezpieczeństwo użytkowania.

Jak znaleźć dostawcę hostingu dla WordPress?

Szukając hostingu strony na WordPress warto zamówić go u dostawcy, który posiada usługę specjalnie dla tego CMS. Godny polecenia jest dedykowany hosting z automatyczną instalacją WordPress, zgodny z najnowszymi przepisami RODO i bez ograniczenia transferu. Powinno się wziąć pod uwagę, czy dostawca hostingu dla WordPress wykorzystuje szybkie i wydajne dyski SSD, cyklicznie tworzy kopie zapasowe danych, gwarantuje bezawaryjne funkcjonowanie serwera (tj. na poziomie minimum 99%), a w przypadku awarii świadczy dwudziestoczterogodzinne wsparcie techniczne. Nie bez znaczenia jest także możliwość zakupu i założenia certyfikatu SSL dla strony, udostępnienie darmowych narzędzi do monitoringu działania serwera czy możliwość dodania nielimitowanej liczby kont poczty elektronicznej, a wszystko to w oparciu o transparentny i rozważny cennik.