odwirusowywanie wordpressa, usuwanie malware

Czyszczenie WordPress z malware powierz profesjonaliście

WordPress stał się w ciągu ostatnich kilkunastu lat tak popularnym CMS-em, iż liczbę stron oraz sklepówinternetowych działających z jego zastosowaniem szacuje się w tej chwili na miliony. Częstotliwość korzystania z tego systemu zarządzania treścią powoduje, że strony wykonane na WordPressie bywają popularnym celem ataków cyberprzestępców. W razie zainfekowania witryny złośliwym oprogramowaniem, nieodzowne jest czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Po czym poznać zawirusowanego WordPressa?

Treści na stronie zostały podmienione bez Twojej wiedzy? Ze strony wychodzi niechciana poczta? Na stronie pojawiły się linki do nieznanych Ci adresów? A może logowanie jest uniemożliwione? To jedynie kilka z popularnych symptomów alarmujących o zawirusowaniu witryny. W takich przypadkach wymagane jest błyskawiczna reakcja w celu identyfikacji źródła infekcji, a następnie przywrócenia strony internetowej do należytego funkcjonowania. Usuwanie wirusów z WordPressa częstokroć wychodzi poza zakres wiedzy osób, które każdego dnia parają się wyłącznie projektowaniem sklepów oraz stron internetowych na tym systemie zarządzania treścią, toteż czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek lub po atakach cyberprzestępców najlepiej zlecić specom od tego typu działań.

Czyszczenie infekcji WordPress – kompleksowe sprawdzenie baz danych oraz plików strony

Specjaliści podejmujący się usuwania infekcji ze stron tworzonych na WordPressie podczas swoich czynności naprawczych przeprowadzają wnikliwy przegląd plików i baz danych strony. Weryfikują kod użytych na stronie wtyczek i szablonów, jak również pliki htaccess i wp-config. W trakcie czyszczenia zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, ograniczające niebezpieczeństwo następnych ataków. Jeżeli trwające dłuższy okres czasu zawirusowanie przyczyniło się do dodania strony do spisu zagrożeń (na przykład w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z WordPressa eksperci mogą podjąć również niezbędne działania w celu wykreślenia jej z tego typu rejestrów. Okresowe uaktualnianie WordPressa oraz wykorzystywanych na stronie www wtyczek jest niezwykle ważne, gdyż likwidacja wszystkich następstw zawirusowania nie gwarantuje, że podobny przypadek nie powtórzy się za jakiś czas.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]