Chcesz zwiedzić ciekawe miejsca w Małopolsce? Koniecznie sprawdź ten portal!

Skieruj się na https://visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna, żeby dowiedzieć się więcej o pięknych miejscach w Małopolsce.

Chociaż Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, zatem często z trudem można znaleźć coś dla siebie w zalewie wiadomości o bieżących imprezach kulturalnych czy sportowych i godnych odwiedzenia zabytkach w Małopolsce.

Serwis o atrakcjach turystycznych w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

Aby przybliżyć zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, przygotowano witryna visitmalopolska.pl. Dostarcza on informacji nie tylko o najciekawszych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, ale też o wystawach i imprezach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych organizowanych na jego obszarze. Serwis prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Podróżnicy myślący o pobycie w Małopolsce o razu na stronie głównej dostrzegą mapę, na której prędko odnajdą Centra Informacji Turystycznej, kempingi, hotele i pensjonaty, a także zabytki i galerie zlokalizowane w miejscowościach Małopolski. Strona ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski również pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o dworcach i lotniskach, jak i o parkingach i wypożyczalniach aut. Ponadto dla osób, które z różnorodnych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów prezentujące m.in. czar parków narodowych i krajobrazowych, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO oraz trasy rowerowe.

Witryna o zabytkach w Małopolsce nie zaniedbuje obcokrajowców

Visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też turystach z zagranicy, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz pozostałych tatrzańskich miejscowości. Komunikaty zawarte na stronie publikowane są zatem w języku angielskim, ale również w m.in w języku słowackim, rosyjskim oraz niemieckim, francuskim. Nadzwyczaj przydatna dla cudzoziemców może być też podstrona Rozmówki, gdzie poznają podstawowe wyrażenia i zwroty, które pomogą im porozumieć się z Polakami w różnych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas podróży po Polsce. Turyści z zagranicy znajdą tu rejestr ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego.

Dane firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego