Vitberg – otwarcie pierwszej Pracowni Wibroterapii

Co trzeba wiedzieć o marce Vitberg?

W 2018 r. na krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego zainicjowano działanie pierwszej Pracowni Wibroterapii. Projekt powstał przy partycypacji firmy Vitberg z Nowego Sącza.

Zajęcia dydaktyczne oraz badania z produktami marki Vitberg

Pracownia Wibroterapii przeznaczona jest do prowadzenia badań naukowych nad wpływem wibroterapii na organizm człowieka. Odbywać się w niej będą także zajęcia dla studentów uczelni z zakresu kosmetologii, odnowy psychosomatycznej i fizykoterapii. Rehabilitacyjne Aparaty Masujące Vitberg+, w które zaopatrzona została pracownia, posłużą także do regeneracji zawodników. Popularność krakowskiej Pracowni Wibroterapii spowodowała, że moduły Vitberg zaczęto testować na AWF-ach w Warszawie i w Gdańsku.

Do jakich badań przyczynią się urządzenia marki Vitberg?

W najbliższych latach wyniki badań mogą przysłużyć się do modernizacji terapii pacjentów czy usprawnienia treningów sportowców. Niewątpliwie w Pracowni Wibroterapii prowadzone będą badania z zakresu fizjologii i biochemii. Obserwacji poddane zostanie oddziaływanie terapii wibracjami na mikrokrążenie i stany zapalne stawów. Wyniki analiz będą zestawiane z wynikami laboratoriów z całego świata.

Dane firmy:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]