Tytanowe implanty zębowe. Solidna podstawa dla korony

Implanty stomatologiczne to najlepsza metoda na zastąpienie straconego korzenia. To znakomite rozwiązanie dla osób, które straciły kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzebują pełnej protezy. Aczkolwiek implanty zębów równie dobrze sprawdzają się także w wypadku znacznych ubytków, a nawet bezzębia. Są one znacznie wygodniejsze od protez, a jeśli stosownie o nie zadbamy, bez żadnych problemów będziemy mogli z nich korzystać przez kilkanaście lat. Tak wysoka trwałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa surowców, które wykorzystuje się do ich wytworzenia. Z jakich materiałów wytwarza się współczesne implanty stomatologiczne?

Implanty zębowe – wytwarzane z tytanu

Na wstępie warto wspomnieć, że implant zęba to tylko ten fragment, która jest wszczepiona w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Widoczny element to tzw. korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – metalu, który charakteryzuje się wysoką wytrzymałością. Jego ogromnym atutem jest także fakt, iż nie reaguje z żadną substancją ani nie rdzewieje – jego stosowanie jest zatem całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Przy poprawnie wykonanym zabiegu i zachowaniu higieny, wytrzyma kilkanaście lat.

Z jakich materiałów wytwarza się korony implantów stomatologicznych?

Spektrum materiałów, z których wytwarza się korony jest szersze. Najlepszym rozwiązaniem są implanty stomatologiczne z koroną z porcelany, do złudzenia przypominającą prawdziwy ząb, a oprócz tego nie wywołującą reakcji alergicznych. Implantologia oferuje również stosunkowo niedrogie korony metalowe z porcelanową powłoką podnoszącą ich walory wizualne i dodatkowo zapobiegającą uczuleniom. Ostateczna budżetowa opcja, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Ze względu na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one montowane najczęściej w miejsce zębów tylnych.