Terapia par – gdy nie układa się w związku

Jeśli pilnie szukasz specjalisty doświadczonego w dziedzinie terapii par UK, skieruj się na psychoterapia-uk.pl

Kłótnie przytrafiają się w różnych małżeństwach. Sporo z nich nie stwarza zagrożenia, a po stwierdzeniu, co było źródłem kłótni, pary samodzielnie zażegnują problemy. Bywa jednak, iż przyczyny okazują się naprawdę poważne – na przykład niewierność jednego z partnerów, kłamstwa lub kłopoty natury seksualnej. W takich przypadkach wyjście z kryzysu samodzielnie może być nieosiągalne. Kiedyś zwykle skutkowało to rozstaniem, lecz dziś istnieją sposoby, dzięki którym możemy zakończyć każde rodzinne konflikty. Kiedy więc terapia par jest rzeczywiście niezbędna? Jak przebiega? Jak przygotować się do niej, aby dała spodziewane efekty?

Przesłanki do podjęcia terapii par

Związki w kryzysie zazwyczaj udają się po pomoc wtedy, kiedy nie są w stanie zrozumieć nawyków partnera. Często osobno spędzają wolne chwile ze współmałżonkiem, miast tego wychodzą na przykład z przyjaciółmi. Partnerzy podejmujący terapię par nierzadko skarżą się, że brakuje tematów do dyskusji, gdyż ich zainteresowania są odmienne od pasji drugiej strony. Terapia par jest również polecana wtedy, gdy jeden z partnerów jest winny zdrady małżeńskiej – w takich przypadkach jest ona jednak najcięższa. Powodem dużych trudności w kontaktach między małżonkami potrafią okazać się też zatajane dysfunkcje seksualne, bo pary zwykle nie potrafią rozmawiać o tym bez zażenowania.

Terapia par – jak przebiega?

Podstawą terapii par jest znalezienie przyczyn problemów w związku i ich wyeliminowanie. Dlatego najistotniejszymi elementami terapii są dyskusje z partnerami – nie są to jednak kłótnie w obecności terapeuty, a spokojne rozmowy, które umożliwia dotarcie do przyczyn konfliktu. Terapia par zazwyczaj zakłada także mediację, która pozwala na zażegnanie najróżniejszych spięć. Należy wspomnieć także o tym, iż terapia par spodziewane rezultaty daje wyłącznie wówczas, kiedy porozumienia pragną obie strony – dlatego istotną częścią bywa praca nad poprawą komunikacji.

Dane firmy:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339