Specjalista – chirurg naczyniowy

Specjaliści przeprowadzający operacje muszą posiadać ogromną wiedzę, szczególnie jeśli zabiegi skupiają się w obrębie tętnic. Przekonajmy się więc czym zajmuje się chirurg naczyniowy i czym należy kierować się szukając doświadczonego specjalisty.

Chirurg naczyniowy poszerzy naczynia krwionośne

Nowoczesna chirurgia idzie do przodu i umożliwia pełną remisję nawet niezwykle trudnych schorzeń. Zabiegami najczęściej przeprowadzanymi przez chirurga naczyniowego są te dotyczące usunięcia zatorów, tzw. stopy cukrzycowej i owrzodzeń żylnych, będących skutkiem ciągłego odkładania się w naczyniach szkodliwych substancji. Choroby tego typu doskwierają zwykle po czterdziestce oraz u osób prowadzących nieuregulowany tryb życia. Najwięcej szkód przynosi tytoń, jedzenie dużej ilości tłuszczów zwierzęcych, siedzący tryb życia.

Chirurg naczyniowy – daj sobie pomóc

Chorzy cierpiący na przepuklinę zwykle poddawani są zabiegom przeprowadzanym przy użyciu skomplikowanych metod. Najważniejsze operacje to embolizacja i skleroterapia. Termoablacja to operacja z użyciem mikroskopijnej elektrody, stosowana przy terapii naczyniaka wątroby. Natomiast przy leczeniu tzw. teleangiektazji bardzo przydatny jest także laser. Decydując się na skomplikowany zabieg weźmy pod uwagę przede wszystkim doświadczenie lekarza, który będzie nas operował. Sugerujmy się także zdaniem innych pacjentów. Najlepsze placówki zatrudniające chirurgów naczyniowych to Kraków, Szczecin i Wrocław.