sok z kiszonej kapusty, sok z kiszonych buraków

Sok z buraków i kiszonej kapusty i ich wpływ na nasze zdrowie

Artykuły fermentowane po okresie odsunięcia na dalszy plan znowu wróciły do menu Polaków. Do kapusty i buraków dołączają także nowe, do tej pory mniej lubiane owoce i warzywa. Kiedy mówimy o zdrowotnych zaletach żywności poddanej fermentacji nie sposób nie wspomnieć również o napojach takich jak kombucza, maślanka czy różnego typu zakwasy i soki z kiszonych warzyw. Zwłaszcza te ostatnie są godne uwagi – pozwalają w nieskomplikowany i szybki sposób wprowadzić do naszego organizmu substancje potrzebne dla jego poprawnego działania.

Jakie składniki dostarcza sok z kiszonej buraków i kapusty?

Sok z kiszonej kapusty to napój posiadający w składzie sporo substancji mających pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Najważniejszym elementem są z całą pewnością bakterie kwasu mlekowego, które odpowiadają za fermentację. Sok z buraków, kapusty bądź inny kiszonek to również skarbnica witamin. Na uwagę zasługuje zwłaszcza duża zawartość kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – zaledwie filiżanka tego napoju zawiera jej więcej niż pomidor. Soki z kiszonek warto też pić z uwagi na obecność witaminy K i E, witamin z grupy B, a także znaczne stężenie soli mineralnych.

Czemu warto pić sok z kapusty kiszonej?

Sok z kiszonych buraków, ogórków czy kapusty, z uwagi na obecność bakterii fermentacji mlekowej pozytywnie wpływa na naszą odporność oraz pracę jelit. Na domiar tego liczne witaminy usprawniają funkcjonowanie układu nerwowego, łagodzą objawy cukrzycy, szkorbutu i depresji, a także pomagają poradzić sobie z przemęczeniem fizycznym i psychicznym. Po kiszonki winny oprócz tego sięgnąć ludzie zmagający się z chorobami układu pokarmowego, jak przykładowo niestrawność czy wrzody żołądka. Wzmagają one też apetyt i stanowią tarcze ochronną w trakcie terapii antybiotykami i wzmagają apetyt.

Dane firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]