leczenie presbiopii, korekcja starczowzroczności

Presbiopia czyli starczowzroczność – przyczyny i leczenie

Starczowzroczność, inaczej presbiopia, to jeden z normalnych procesów wynikających ze zbliżania się do wieku starczego. Jej oznaką jest utrata zdolności widzenia na nieduże odległości, co właściwie uniemożliwia użycie laptopa czy telefonu komórkowego, rozwiązywanie krzyżówek, czytanie czasopism oraz realizowanie wielu innych aktywności. Presbiopia jest rezultatem osłabienia zdolności oka do akomodacji lub jej całkowitej straty. Metodą na rozwiązanie tego problemu może być zakładanie szkieł korekcyjnych, jakkolwiek rodzi to sporo komplikacji. Soczewki do bliży przeszkadzają w widzeniu dali, okulary progresywne są na ogół drogie, zaś modele dwuogniskowe nie zawsze są komfortowe. Idealnym wyjściem może być tym samym zlikwidowanie presbiopii dzięki zabiegowi.

Leczenie presbiopii – realizuj bez ograniczeń codzienne czynności

Jak już nadmieniliśmy, leczenie presbiopii umożliwia uniknięcie wielu przeszkód przy podejmowaniu się koniecznych, najłatwiejszych aktywności. Osoby mający tę chorobę (warto zaznaczyć, iż często pierwsze objawy presbiopii manifestują się już ukończeniu 40 lat) mają trudności z czytaniem lub korzystaniem z telefonu, a także robieniem zakupów (wręcz ogranicza możliwość odczytania ceny produktu) bądź przemieszczaniem się komunikacją miejską (trudności z korzystaniem z rozkładów jazdy). Na dodatek, odwrotnie do miopii, presbiopia nie jest równoważona przez możliwość dokładniejszego widzenia w dali, a używanie okularów bywa dla osób cierpiących na tę chorobę uciążliwe. Warto także pamiętać, że wada ta się ciągle zwiększa, a każde kolejne 2 lata lata przynoszą z reguły osłabienie widzenia o około ćwierć dioptrii.

Leczenie presbiopii – usunięcie wady w trakcie jednego zabiegu

Poza korekcją z użyciem okularów, rekomendowane jest również leczenie starczowzroczności z wykorzystaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują potrzebę korzystania ze szkieł korekcyjnych. Metody jak przykładowo PRESBYMAX® są również sposobem na to, aby podczas pojedynczego zabiegu zupełnie usunąć wadę w obu oczach.

Dane firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]