Portal wiedzy o zdrowiu – jak racjonalnie z niego korzystać?

Koniec jałowych poszukiwań! Portal o zdrowym odżywianiu znajdziesz pod tym linkiem.

W sieci można niesłychanie łatwo znaleźć informacje na dowolny temat. Internauci mają głównie słabość do szukania porad w Google odnośnie zagadnień zdrowotnych, często nawet poprzedzając decyzję o konsultacji ze specjalistą dniami szperania w sieci w celu samodzielnego znalezienia rozwiązania problemu. Ale czy to dobry sposób stosowania informacji publikowanych na portalach o urodzie i zdrowiu?

Strona o zdrowym stylu życia jako doskonałe źródło pomocniczej wiedzy

W bezmiarze artykułów o medycynie, zabiegach estetycznych i prawidłowym żywieniu udostępnianych w sieci znajdzie się wiele rzetelnych treści przygotowanych zarówno przez lekarzy-specjalistów, jak i przez osoby zafascynowanych tematyką zdrowotną i od lat działających w branżach związanych z medycyną. Niemniej jednak korzystanie z publikacji dostępnych na blogach o urodzie lub zdrowiu nie powinno (a właściwie nie może!) polegać na traktowaniu ich jako opcji alternatywnej do indywidualnej konsultacji lekarskiej. Portal o zdrowiu oraz urodzie, o ile dostarcza rzetelnych informacji, może jednakowoż być wspaniałym źródłem pobocznej wiedzy, która uprości czytelnikowi nawigację po świecie usług medycznych. Dotarcie w sieci do szczegółowego opisu zabiegu wytłumaczonego niemedycznym językiem pozwoli oswoić pacjenta z procedurą przyszłej operacji i ograniczyć stres z nią związany. Natomiast wpis z przedstawieniem symptomów sygnalizujących jakąś z chorób, którą czytelnik u siebie podejrzewa, może ułatwić mu późniejsza konsultację z lekarzem pierwszego kontaktu.

Warto subskrybować portale wiedzy o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl