Oczyszczanie powietrza w domu – to możliwe!

Mieszkańcy miast pomału przekonują się, jak ważne dla zdrowia i samopoczucia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z powietrzem wprowadzamy do organizmu wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia przemysłowe i substancje uczulające: sadzę, pyłki kwiatów, spaliny pojazdów, roztocza czy wirusy i mikroorganizmy. Jak więc przeprowadzić oczyszczanie powietrza w biurze czy domu?

Jak wysoka jest wydajność oczyszczaczy powietrza?

Obecnie najodpowiedniejszym wyjściem jest nabycie do mieszkania oczyszczacza powietrza. Takie urządzenie upora się zarówno z z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi, jak i pyłami. Skuteczność oczyszczaczy powietrza mierzy się określając najmniejszą wielkość cząstki zanieczyszczenia, która będzie wyłapana w ich filtrze. Urządzenia o znacznej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, wychwytują praktycznie wszystkie cząsteczki o rozmiarze 0,3 mikrometra. Jednak oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem może stać się znacznie efektywniejsze.

Airdog a pozostałe oczyszczacze powietrza

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która zapewnia maksymalny stopień filtracji. Wyłapują one nawet cząstki o rozmiarze 0,0145 mikronów, co pozwala usunąć sadzę, dym tytoniowy czy pyły zawieszone PM10 i PM2.5. Model Airdog X5 efektywnie i ekspresowo usuwa też wirusa grypy, co zaświadczają wykonane badania. Przewagą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacji. Nie ma konieczności cyklicznej wymiany jednorazowych, papierowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można umyć, zaś jonizator plazmowy po prostu przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza działają cicho, są proste w obsłudze i energooszczędne.