Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – pozbądź się zanieczyszczeń

Próżno szukać kogoś, kto nie znosi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To uczucie rześkości nadają jony ujemne, które powstają się między innymi w wyniku wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu powietrza i wody, a również są uwalniane przez rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, pomyślnie wpływają na nasze samopoczucie i otoczenie oraz łagodzą przykre zapachy.

Jonizator powietrza – zdrowa ujemna jonizacja?

Jonizacja zachodzi na skutek oddziaływania intensywnego pola magnetycznego, emitowania ogromnej ilości ciepła lub wyładowania elektrycznego. W dzisiejszych czasach większość z nas żyje w sąsiedztwie setek urządzeń, jak telewizory, komputery czy drukarki, które wysyłają pole magnetyczne i jonizują atmosferę dodatnio. Dobre aniony, czyli jony o naładowane ujemnie, wytwarzają się przez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do cząsteczek neutralnych. Na nieszczęście ich ilość w powietrzu na terenach mocno uprzemysłowionych z roku na rok jest coraz mniejsza. Dlatego aby na powrót poczuć czystą i orzeźwiającą atmosferę w mieszkaniu, powinno się skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – dlaczego warto?

Proces jonizacji stosowany jest głównie w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pomaga wyłapać pyły zawieszone PM2.5 i 10, szkodliwe wirusy i mikroorganizmy czy dym papierosowy. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu rześkość i czystość, pozwalając nam lepiej wypocząć i oddychać pełną piersią. Mając na uwadze fakt, że ujemna jonizacja powietrza zmniejsza poczucie chronicznego znużenia i podwyższa ogólną wydajność fizyczną, poleca się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w biurach, urzędach, szkołach czy szpitalach, czyli tam, gdzie kluczowa jest koncentracja na wykonywanych obowiązkach.