Maseczki ochronne – cechy i zastosowanie

Więcej o masce filtrującej na https://www.vitberg.com/firma/sklep/maseczki-ochronne

Do niedawna maseczki ochronne kojarzyły się tylko z lekarzami lub chińskimi turystami zwiedzającymi nasz kraj. Teraz z uwagi na szerzące się okresowo niebezpieczne choroby zakaźne przenoszone za pośrednictwem śliny, jednorazowe maski na twarz oraz te wielokrotnego użytku są przez Polaków zakładane każdego dnia.

Do czego używana jest maseczka ochronna?

Maseczki ochronne zakrywają usta i nos, dzięki czemu ryzyko dostania się bakterii i wirusów do systemu przez śluzówkę zmniejsza się. Niektóre maski zaopatrzone są w transparentną plastikową przyłbicę, która w pełni osłania twarz, a zwłaszcza oczy, przez które też może dochodzić do zarażenia. Maseczki ochronne powinny być stosowane przez pielęgniarki, lekarzy czy policjantów, którzy są na co dzień narażeni na bezpośredni, ciągły kontakt z ludźmi zarażonymi. Zdrowym osobom takie maseczki przydadzą się do osłony przed groźnymi zarazkami w czasie codziennych zakupów lub korzystania z transportu publicznego. W okresie zagrożenia „złapaniem” bardzo niebezpiecznego koronawirusa COVID-19 jest to poniekąd koniecznością.

Jak wybrać maseczkę wielorazową do powszedniego użytku?

Maseczki powinny być komfortowe oraz umożliwiać bezproblemowe oddychanie. Maseczka powinna mieć kontakt z twarzą włącznie nie drażniącą warstwą materiału, przykładowo bawełny. Zaleca się kupować maski ochronne, które wytworzono z używanych w branży medycznej, certyfikowanych materiałów filtracyjnych i które są ozonowane przed zapakowaniem. Niektórymi maseczkami można posługiwać się wielokrotnie, oczywiście pod wymogiem trzymania się zaleceń zawartych w dołączonej do opakowania instrukcji.

Dane firmy:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]