Lasery wysokoenergetyczne – niwelują ból i skutki kontuzji sportowych

Szukasz lasera wysokoenergetycznego? Zobacz tutaj

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika wykorzystująca silnie skupioną wiązkę podczerwieni. Po przyłożeniu do skóry pacjenta specjalnej sondy połączonej z aparatem, dociera ona wgłąb tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To skutkuje redukcją odczuwania bólu, jak również usprawnia krążenie, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, iż ta metoda leczenia znajduje szerokie zastosowanie.

Laser wysokoenergetyczny – co nim leczymy?

Laser wysokoenergetyczny można wykorzystać do rehabilitacji niemal każdej części ciała. Nieraz jest stosowany przez ekipy opiekujące się sportowcami – doskonale sprawdza się jako środek minimalizujący uczucie bólu po treningach i leczący następstwa kontuzji takie jak: naderwania wiązadeł, stłuczenia czy zapalenia. Poza medycyną sportową, laser wysokoenergetyczny jest też używany między innymi w leczeniu dyskopatii szyjnej, zapalenia stawów, rwy kulszowej oraz rozmaitego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być też przydatny w medycynie estetycznej i w gabinetach kosmetycznych lub dermatologicznych.

Lasery wysokoenergetyczne – sondy skanerowe i punktowe

Lasery wysokoenergetyczne są emitowane przez specjalistyczne aparaty. Do tego typu urządzeń podłącza się przewodowe sondy, które następnie przykłada się do zmienionych chorobowo miejsc na ciele pacjenta. Same sondy mają różną budowę i, co za tym idzie, inny sposób emisji lasera. Wyróżnia się między innymi sondy prysznicowe, punktowe oraz skanerowe, które emitują światło ze spektrum czerwonego lub podczerwone.

Dane firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]