Korekcja wzroku – bezpieczne, nowoczesne zabiegi

Korekcja wzroku - uzupełnij swoje wiadomości!

Dobry wzrok zapewnia wysoki komfort życia. W klinice okulistycznej można pozbyć się uciążliwych i nierzadko niebezpiecznych dla zdrowia dolegliwości. Kto powinien zgłosić się na operację wzroku?

Korekcja wad wzroku – metoda nieinwazyjna oraz bezpieczna

Zaledwie dekadę temu korekcja wad wzroku ograniczała się do dobierania soczewek kontaktowych albo okularów. Od kilku lat dostępne są jednakże nowoczesne metody korekty pozwalające na leczenie dalekowzroczności, krótkowzroczności, starczowzroczności, jak również szeregu rzadszych chorób. Niezmiernie rozpowszechniona jest laserowa operacja wzroku znamionująca się ogromną skutecznością. Taka korekcja wzroku jest zabiegiem nieinwazyjnym oraz bezpiecznym, a pacjent szybko wraca do zwykłych zajęć. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w klinice okulistycznej, w której zatrudniona jest doświadczona kadra medyczna, specjalizująca się w innowacyjnych metodach leczenia. Biegły optometrysta postawi diagnozę, dopasuje odpowiednią technikę leczenia, a następnie skoryguje wadę wzroku. Lekarze pracujący w klinice okulistycznej mają w dyspozycji najnowszy sprzęt diagnostyczny, tym samym mogą wykryć nawet rzadko spotykane dolegliwości oczu.

Centrum oka – nie tylko korekcja wad wzroku

Kliniki okulistyczne zajmują się także leczeniem innych chorób, takich jak np. keratoconus, tj. stożek rogówki. Innowacyjne techniki jego korekcji polegają między innymi na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych czy formowaniu rogówki przy pomocy procedury Topoguided. Poza tym okuliści przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, które jest procedurą niezbędną w diagnozowaniu glaukomy, stanów zapalnych oraz pozostałych niebezpiecznych chorób. W klinice okulistycznej opracowuje się także mapy rogówki – jest to wymagane przed zabiegami laserowymi, na przykład operacją zaćmy. Korekta wad wzroku to naturalnie nie wszystko – lekarze okuliści radzą sobie też z innymi kwestiami, np. ciałami obcymi w oku bądź likwidacją kaszaków.

Dane firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]