Kiedy może pomóc terapia małżeńska?

Na https://psychoterapia-uk.pl/index.php/services/terapia-par/ skorzystasz z porady specjalisty w dziedzinie terapii małżeńskiej UK

Każda para może wpaść w rozmaite kryzysy. Całe szczęście dzisiaj można się z nimi uporać naprawdę skutecznie. Doskonałym rozwiązaniem okazuje się być terapia małżeńska przeprowadzana przez doświadczonego i wykwalifikowanego psychoterapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich sytuacjach pomaga?

Do psychoterapeuty udają się pary borykające się z bardzo różnymi kłopotami. Terapeuta pomaga przezwyciężyć trudności mające związek z niedochowaniem wierności jednego z małżonków, a także udzieli pomocy w przypadku uzależnienia, jednak tutaj często niezbędne będzie także specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog wspomoże w czasie problemów zdrowotnych małżonków czy ich dzieci. Jest pomocny w momencie, kiedy między partnerami dochodzi do konfliktów, których nie są w stanie przezwyciężyć samodzielnie. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej pomoże również pokonać trudności i usprawnić związek. Poprawie ulega komunikacja między mężem i żoną – dzięku czemu ich związek ewoluuje, a nie tkwi w miejscu. Psychoterapeuta uświadamia partnerom jakie mają oczekiwania oraz potrzeby. Uczy on, że związek to nie tylko czerpanie korzyści, ale też oferowanie czegoś od siebie. Dzięki terapeucie możliwe staje się odkrycie przyczyn , które legły u podstaw partnerskich kłopotów. Małżeństwo, które odbyło terapię małżeńską posiada umiejętności potrzebne do tego, by skutecznie pokonywać problemy w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszka się na terenie Wielkiej Brytanii?

Emigracja z Polski, która trafiła na Wyspy przyczyniła się do tego, że na chwilę obecną bez żadnych problemów spotkamy polskiego psychologa też na terenie UK. Posługiwanie się językiem polskim usprawnia proces terapii oraz podnosi komfort małżeństwa, które zdecydowało się na pomoc specjalisty. Także na emigracji można zawalczyć o własny związek, który w wielu wypadkach właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna walczyć z najróżniejszymi problemami. Trzeba wiedzieć, że terapia to nie wstyd, a na skutek niej związek może wkroczyć na zupełnie nowe tory. Rozstanie to zawsze rozwiązanie ostateczne.

Dane firmy:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339