Czym jest AMD i jak je leczyć?

Zajrzyj na https://voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-amd/, aby odnaleźć informacje o zabiegach AMD.

AMD, inaczej zwyrodnienie plamki żółtej, to choroba wzroku, która dotyka ludzi w starszym wieku i w znacznym stopniu pogarsza jakość widzenia. Współcześnie kliniki okulistyczne oferują innowacyjne sposoby leczenia tej niedyspozycji. Zabieg AMD jest środkiem umożliwiającym powrót do wcześniejszego komfortu życia.

Palenie tytoniu i pozostałe możliwe przyczyny AMD

Plamka żółta to element siatkówki gałki ocznej wyróżniający się największym skupiskiem światłoczułych czopków – to właśnie ona sprawia, że nasz wzrok jest ostry. AMD jest chorobą, która objawia się deformacją obrazu oraz pogorszeniem ostrości wzroku. Rozróżniamy postać mokrą i suchą tej schorzenia. Z AMD borykają się przeważnie osoby po 50. roku życia, natomiast zespół przyczyn choroby nie został wciąż w pełni zrozumiany. Zakłada się jakkolwiek, że powodem zwyrodnienia plamki żółtej może być niewłaściwy tryb życia – jak np. palenie papierosów, nadmierna ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe lub nadwaga. Wpływ mogą mieć również czynniki genetyczne oraz odrębne choroby współistniejące, takie jak hiperglikemia bądź nadciśnienie. Nowoczesna medycyna opracowała na szczęście środki, które skutecznie leczą tę dolegliwość. Leczenie AMD przeprowadza się za pomocą wysokospecjalistycznego nanosekundowego lasera trzeciej generacji. Zabieg 2RT działa efektywnie na suchą postać AMD.

Leczenie AMD – czy jest bezpieczne?

Specjalistyczny laser nanosekundowy 2RT działa na zmienione komórki oka jednocześnie nie powodując uszkodzeń w receptorach siatkówki. Metoda leczenia jest bezpieczna a więc może być wykonywana u rozmaitych grup chorych narażonych na uszkodzenie albo potencjalną utratę wzroku. Technika laserowa stymuluje komórki do regeneracji i powstrzymuje zachodzące procesy zwyrodnieniowe. Laser 2RT poprawia metabolizm siatkówki oraz jakość widzenia. Leczenie AMD nie jest uciążliwe – w czasie zabiegu pacjent nie doświadcza bólu. Przed rozpoczęciem zabiegu oko znieczula się miejscowo, a sam zabieg 2RT trwa tylko parę minut.

Dane firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]