Czy warto zdecydować się na implanty zębowe?

Dawniej osoby, które z rozmaitych przyczyn straciły zęby, skazane były na to, aby używać sztucznych szczęk. Nie było to niestety najlepsze rozwiązanie, bo protezy potrzebują czasochłonnej pielęgnacji, a ich zakładanie nie będzie zbyt komfortowe. Dlatego tak sporym uznaniem cieszą się implanty, które są znacznie bardziej komfortowe, lecz też posiadają wiele innych zalet. Implantologia wszak umożliwia wypracowanie trwałych rezultatów, do zera minimalizując ryzyko poluzowania implantu. Dobrze zatem powiedzieć parę zdań o tym, jak przebiega zabieg wykonania implantów zębów, które rodzaje są wykorzystywane przez stomatologów implantologów oraz jak wyszukać lekarza, który wszczepi dla nas implanty zębowe.

Nowoczesne metody implantologii

Dziś implantologia wykorzystuje dwa rodzaje implantów – najpopularniejsze o wielkości 10 mm oraz nieco mniejsze, a więc 6 mm. Implant wykonany z odpowiedniego stopu tytanu jest wkręcany w przyzębiu chorego, a organizm pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia natomiast umożliwia duże skrócenie okresu gojenia – chory nie notuje żadnych dolegliwości już po trzech miesiącach. Do tego czasu powinien stosować zimne kompresy, zaś bezpośrednio po zabiegu – wystrzegać się gorących dań, alkoholu oraz papierosów. Ważne będzie również wykorzystywanie odpowiednich preparatów, które zmniejszają dyskomfort i obrzęk.

Skuteczna oraz bezpieczna implantologia

Implantologia ma duży wpływ na wygodę życia pacjentów – z tego powodu bardzo istotne okazuje się to, żeby znaleźć odpowiedniego specjalistę. Jak więc uniknąć niemiłych pomyłek i problemów ze zdrowiem? Słusznie postąpimy powierzając wykonanie implantów zębów stomatologowi z dużym doświadczeniem oraz pozytywnymi komentarzami poprzednich pacjentów. Gdzie je wyszukać? Przede wszystkim w internecie. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę nazwy gabinetu dentystycznego z pewnością trafimy na istotne informacje.