Aspirator do odkurzacza – poznaj działanie i główne cechy

Przeziębienie u niemowlaka zazwyczaj nie jest groźną dolegliwością. Jednak pomimo powszechności tego schorzenia i braku bezpośredniego zagrożenia, rodzice nie powinni jednak go bagatelizować. Nieusuwana przez długi czas wydzielina z nosa może podrażnić uszy oraz inne części układu oddechowego, czego rezultatem bywa rozwój takich chorób jak zapalenie zatok bądź ucha. By się przed tym uchronić, należy odciągać katar za każdy razem, kiedy zauważymy, że zebrała się ona w nosie naszej pociechy. Jak jednak zrobić to efektywnie i bezpiecznie?

Odciągacz do nosa dla dzieci – skutecznie odessie wydzielinę

Sposobów na usunięcie wydzieliny z nosa małego dziecka jest wiele. Najpopularniejszy z nich to oczywiście gruszka. Nie jest jednak ona najwygodniejsza w użyciu, a czyszczenie nosa za jej pomocą bywa dla malucha bardzo nieprzyjemne. To tłumaczy popularność innego typu aspiratorów, które są wygodniejsze i wydajniejsze w użyciu niż gruszki. Najprostsze modele działają na wdech rodzica, a bardziej złożone modele to aspiratory zasilane własnym silniczkiem lub podłączane do odkurzacza.

Czy warto używać aspiratora Katarek?

Katarek jest przykładem aspiratora do odkurzacza. Opisywany odciągacz wydzieliny jest łatwy w obsłudze i bardzo wydajny, co jest wynikiem jego trójfazowego działania. Aspirator do nosa Katarek nie tylko usuwa flegmę, ale też najpierw ją rozcieńcza, co ułatwia całkowite wyczyszczenie noska. Katarek do odkurzacza ponadto nawilża śluzówkę nosa za pomocą fizjologicznego roztworu soli, co łagodzi objawy kataru i poprawia samopoczucie malucha. Jest on dostępny w dwóch wariantach – z jednolitą (cena to 45 zł) oraz odkręcaną komorą (cena od 60 zł).