Aparat do drenażu limfatycznego – zabieg bez udziału fizjoterapeuty

Dalsze informacje o sprzęcie do drenażu limfatycznego.

Presoterapia to zabieg, którego zadaniem jest poprawienie cyrkulacji limfy w organizmie. Drenaż manualny opracowano w Danii w trzeciej dekadzie XX w. – to najrozmaitsze chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy obrotowe oraz czerpiące, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta przystosowuje indywidualnie do kondycji zdrowotnej pacjenta oraz punktu ucisku.

Urządzenie do presoterapii – wskazania do stosowania

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów chętnie stosowane są aparaty do presoterapii symulujące masaż manualny. Taki sprzęt to specjalne rękawy podzielone na komory, które wsuwa się na obrzękłe ramiona lub nogi. Poprzez wtłoczenie powietrza w poszczególne przegrody mankiet uciska kończynę, wspomagając tak cyrkulację limfy. Jest mnóstwo wskazań do wypróbowania presoterapii. To w głównej mierze zwyrodnienia stawów, obrzęki oraz zastoje limfatyczne, jak również obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy albo mastektomii) obrzęki bądź powstałe w wyniku urazów. Korzysta się z niego dodatkowo w zabiegach estetycznych – jako wsparcie w likwidacji cellulitu oraz wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia jest też na co dzień wykorzystywana w świecie profesjonalnego sportu, głównie jako etap regeneracji powysiłkowej.

Mobilne urządzenia CarePump do presoterapii w domu

Duże możliwości zastosowania aparatów do masażu limfatycznego wpłynęło mocno na rozwój tego sprzętu. Teraz osoby często korzystające z tej metody terapii mogą wykonać zabieg w we własnym domu, za sprawą nowoczesnych aparatów Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Urządzenia do drenażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry zbliżone do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu świadczy o liczbie komór znajdujących się w mankietach – więcej przegródek to skuteczniejszy zabieg drenażu. Urządzenia CarePump są stosunkowo lekkie i kompaktowe, toteż bez trudu można wziąć je na wyjazd, przykładowo na zagraniczne zawody sportowe.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być uprzednio omówione z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym samemu, gdyż istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego masażu (to między innymi nowotwór bądź niewydolność serca, które powinno się uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]