Wynajem szalunków – na czym to polega?

Wszystko o wypożyczalni szalunków Kraków odszukasz na abcszalunki.pl

Szalowanie jest wymieniane wśród najchętniej stosowanych w budownictwie technik. Na czym polega? Szalunek to pewnego typu forma, do której wylewany jest cement – najczęściej przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki zwykle budowane są z drewna, lecz spotyka się też konstrukcje zrobione z metalu, a niekiedy również plastiku. Pozostałymi niezbędnymi elementami szalunków są dźwigary oraz podpory, które umożliwiają wypracowanie odpowiednich efektów. Jednak z uwagi na duże ceny nie zawsze ekipy budowlane posiadają swoje szalunki. Gdy okażą się niezbędne, mogą wszak zwyczajnie je wypożyczyć – zwłaszcza, iż wynajem szalunków to obecnie naprawdę popularna usługa.

W jakich sytuacjach wybrać wynajem szalunków?

Kupno własnych szalunków będzie trafionym rozwiązaniem dla firm często przyjmujących zlecenia na wykonanie fundamentów, gdyż jak przed momentem wspomnieliśmy, będą one do tego niezbędne. Jeżeli zaś wykonywanie fundamentów nie jest najważniejszą działalnością danej ekipy, warto sprawdzić atuty, jakie oferuje nam wynajem szalunków. Dlaczego dobrze na niego postawić? Przede wszystkim z powodów ekonomicznych – wynajęcie szalunków kilka razy do roku jest bardziej opłacalne niż ich zakup. Warto wspomnieć także o wygodzie, ponieważ przechowywanie sporadycznie używanych szalunków może generować poważne wydatki.

Która firma zaoferuje wynajmem szalunków?

Jeżeli zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze zastanowić się nad tym, jaka firma nam je zapewni. Jak ją wybrać? Warto zdecydować się na ofertę ekipy specjalizującej się w dostawach sklejki dla ekip budowlanych – dzięki temu zyskamy gwarancję tego, iż szalunki będą solidne oraz funkcjonalne. Bardzo ważna okaże się również obsługa klienta – w sytuacji, gdy zbliża się termin startu prac nie możemy pozwolić sobie na opóźnienia. Jeśli mamy wątpliwości dobrze zaś skorzystać z sieci, by dowiedzieć się, co o usługach konkretnej firmy piszą wcześniejsi kontrahenci.

Dane firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]