Wybierasz okna? Drewniane dobrze się sprawdzą

Więcej szczegółów o oknach drewnianych

Okna drewniane przez wieki były najczęściej stosowanym rodzajem okien. Następnie zostały zastąpione przez modele wykonane z tworzyw sztucznych, ale obecnie znów zwracamy uwagę na ich zalety. Dobrze zamontowane oraz konserwowane okna drewniane są w stanie wszak wytrzymać co najmniej tyle lat co okna z PCV, zaś ich zakup kosztować będzie podobną sumę. Poza tym w poszczególnych sytuacjach ich wykorzystanie okaże się niezbędne – niekiedy zwyczajnie nie możemy postawić na któryś z nowszych typów. Kiedy zatem należy je wybrać? Z czego są produkowane?

Wytwarzanie okien drewnianych

Okna drewniane wytwarzane są jedynie z niektórych rodzajów drewna. W dzisiejszych czasach zazwyczaj stosuje się sosnę, jesion i dąb. Ze względu na wytrzymałość na wodę i słońce, producenci stolarki okiennej coraz chętniej wybierają gatunki egzotyczne – meranti, mahoń lub teak. Te drugie są trochę bardziej kosztowne, jednak należy zdać sobie sprawę, iż potrzebują rzadszych konserwacji i lepiej znoszą eksploatację w trudnych warunkach. Dla dużej liczby osób ich plusem okazuje się również fakt, iż nierzadko prezentują się ciekawiej niż te wyprodukowane z krajowych gatunków drewna.

Okna drewniane – w których budynkach najlepiej zdadzą egzamin?

Okna drewniane mogą być wykorzystywane jako alternatywa dla wyrobów plastikowych – są w porównaniu z nimi tańsze, zaś sprawują się tak samo dobrze. Okna drewniane, a w szczególności skrzynkowe, bywają również wykorzystywane podczas remontów wiekowych obiektów. Użycie pozostałych surowców będzie wszak prowadzić do problemów w kontaktach ze służbami budowlanymi – kończącymi się również dotkliwymi mandatami.

Dane firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]