Rodzaje sklejki szalunkowej i jej wykorzystanie

Zobacz, gdzie kupić sklejkę szalunkową.

Deski szalunkowe to podstawowy moduł szalunków. Tę rolę mogą pełnić zwykłe deski z drewna lub płyty wyprodukowane z innego surowca, jednakże najczęściej używana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można więc postawić obiekty ze ścianami wykonanymi z tego kompozytu. Szalunki znajdują też zastosowanie w budynkach murowanych, gdzie pozwalają na wykonanie otworów na stolarkę, czyli okna czy drzwi. Wyjaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeśli jej potrzebujemy, a nie chcemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Dawniej w szalunkach z reguły stosowane były deski z litego drewna. Te jednak były kosztowne, a jednocześnie nie posiadały wymaganych parametrów – zazwyczaj nie najlepiej radziły sobie z wilgocią. W związku z tym obecnie używana jest głównie sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z różnych gatunków drewna – na ogół z topoli, brzozy lub olchy. W ofercie producentów znajdziemy różnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które produkuje się przy użyciu żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Inny popularny rodzaj to sklejka antypoślizgowa zabezpieczona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Firmy budowlane mają przeważnie swoją sklejkę szalunkową wraz z częściami pozwalającymi na jej łączenie. Jeśli jednak zamierzamy wybudować garaż lub dom własnymi siłami, nie ma potrzeby zakupu wszystkich elementów szalunków – możemy je wypożyczyć, np. w Krakowie przez stronę ABCszalunki.pl. Poza samymi deskami szalunkowej, firma służy również wynajmem innych elementów niezbędnych do postawienia szalunków – między innymi łączników oraz głowic.

Dane firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]