Profesjonalny wynajem rusztowań

Rusztowanie jest elementem niezbędnym na placu budowy. Dzięki niej powstają nowe budowle, a stare są remontowane. Sprawdźmy w takim razie, z jakich komponentów składają się rusztowania i w jakich sytuacjach wymagane jest ich użycie.

Wynajem rusztowań – prace konserwatorskie i instalacyjne

Wyróżniamy dużo kategorii rusztowań – np. modułowe, kozłowe, systemowe, elewacyjne. Ich podstawę stanowią pionowe elementy nośne, które zespojone są poziomymi żerdziami. Aby rusztowanie zapewniało bezpieczeństwo oraz funkcjonalność, nieodzowne są także moduły takie jak usztywnienie rusztowania, złącza obrotowe i poręcze. Na takiej strukturze kładzie się drewniane deski. Rusztowania konstruowane są z różnorodnych stopów metalu i przeznaczone są do różnych celów. Najczęściej wykorzystywane są w budownictwie, przy ich użyciu wykonywane są np. roboty murarskie lub tynkarskie. Masowo używane są do modernizacji nieruchomości – zabytków, teatrów, bloków mieszkalnych, hal produkcyjnych. Spotykane są w sektorze chemicznym, służą także do konserwacji wież czy mostów. Poszczególne moduły rusztowania wykonane są z elementów aluminiowych lub stalowych rurek.

Wynajem rusztowań – najważniejsze bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo to priorytetowa sprawa na podczas budowy. Zwróćmy uwagę na to, że definicja rusztowania jest prawnie uregulowana – nakazują to przepisy BHP. Jeśli zatem planujemy prace remontowe, powinniśmy zlecić to fachowym firmom, które świadczą wynajem rusztowań. W takim przypadku zyskujemy gwarancję, że konstrukcja będzie wytrzymała i zgodna z prawem. Prace powinna przeprowadzić osoba mająca duże doświadczenie. Na rynku działają podmioty dzierżawiące, instalujące i demontujące niezbędne elementy. Cena usługi jest określana z klientem i jest uzależniona od ilości modułów, okresu dzierżawy, jak również wykonanych robót montażowych.