Podpory stropowe i ich zastosowanie

Dowiedz się więcej o podporach Peri

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. W jaki sposób są wykorzystywane? Dlaczego opłaca się wynająć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – rodzaje i ich funkcja

Wśród szalunków odróżniamy deskowania ścienne, do wykopów i podpory stropowe. Ten ostatni rodzaj wykorzystywany jest do podtrzymywania stropów – dzięki temu tymczasowemu modułowi konstrukcyjnemu można pokryć strop cementem i stosowne jego uformowanie. Znaczącą funkcję pełnią również drewniane dźwigary oraz stoliki szalunkowe – niezbędne w trakcie prowadzania prac budowlanych. Podpory szalunkowe wytwarzane są ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję regulacji wysokości, dzięki czemu można je stosować w wielu sytuacjach. Zwykle na rynku dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm lub od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się dużą trwałością, są także łatwe w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są szerokie. Wśród wiodących producentów warto wymienić podpory Peri, szalunki Altrad, a także części wykonywane przez firmy Hunnebeck, Pionart czy Olan. Na specjalną wzmiankę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się znakomitą jakością, przemyślaną strukturą oraz innowacyjnymi rozwiązaniami. Podpory szalunkowe Peri są dostosowane do wykorzystywania nawet w ciężkich warunkach. Aktualnie sporo firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie szalunków – atrakcyjne ceny sprawiają, że usługi te stają się coraz popularniejsze. Wynajęcie podpór stropowych to także oszczędność czasu.

Dane firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]