Okna drewniane – zalety i cechy charakterystyczne

Jeśli szukasz okien drewnianych Małopolska, zobacz tutaj

Okna drewniane powszechnie kupowane są nie tylko z uwagi na niezaprzeczalne walory estetyczne, ale także na ich trwałość. Ten ekologiczny materiał gwarantuje elegancki wygląd, który zostaje zachowany przez długi czas. Nie tylko jednak estetyka jest ważnym atutem tego typu okien. Jakie są pozostałe kwestie, dla których jest to dobry wybór, nawet w przypadku, gdy ich koszt jest nieco wyższy aniżeli okien z PCV?

Okna drewniane – przede wszystkim piękno

Każdy wielbiciel drewnianych przedmiotów, szczególnie tych związanych z aranżacją domu, podkreśla niepowtarzalny klimat, jaki zaprowadza w otoczeniu drewno. Można również decydować się na różne gatunki drewna, które mają rozmaity wygląd, odcienie czy inną fakturę, co stwarza duże możliwości aranżacyjne oraz można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest również zdecydowanie ciepłe, wywołuje skojarzenia z domową przytulnością, jest zatem świetnym wyborem do wytwarzania rozmaitych elementów wystroju wnętrz.

Pozostałe niebagatelne zalety okien drewnianych

Ten wyjątkowy naturalny materiał stwarza wielkie możliwości jeśli chodzi o produkcję okien. Miewają one bardzo różny wygląd oraz stylistykę. Drewno można malować na dowolne kolory, a także poddawać obróbce, wykonując niepowtarzalne formy. Jedynie drewno może być wykorzystywane do odnowy starych budowli, świetnie sprawdza się również w przypadku osób mających alergie. Nie wydziela żadnych chorobotwórczych substancji, a nawet dobroczynnie wpływa na zdrowie domowników, poprawiając klimat domu. Do tych zalet należy jeszcze dodać fakt, iż jest bardzo dużo skutecznych metod wydłużania trwałości okien drewnianych, jak również to, iż materiał ten jest na wskroś ekologiczny, zarówno jeśli wziąć pod uwagę jego pozyskanie, jak również utylizacji, która jest bardzo prosta i nie zagraża środowisku. Czynniki te powodują, że okna z drewna są bardziej godne polecenia niż te wytwarzane z syntetycznych materiałów.

Dane firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]