Jakie jest zastosowanie szalunków?

Jeśli potrzebujesz szalunków Kraków, skieruj się tu

Szalunki to nic innego, jak konstrukcja mająca charakter tymczasowy, którą w przeważającej liczbie przypadków robi się z desek. Może ona być wykonana także z drewnianych płyt, które zrobiono z drewna cechującego się słabszą jakością. Nie brak jest firm, które decydują się na wykonywanie szalunku z elementów wykonanych z metalu, ale takie działanie nie jest zbyt rozpowszechnione. Deskowanie – bo dokładnie tak inaczej określa się szalunki – sprawia, że mieszanka, która została wylana, zyskuje oczekiwaną formę. Szalunki usuwa się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Sięgając po szalunki, można również solidnie wesprzeć zbrojenie, które będzie utrzymane do czasu, gdy wylana mieszanka ostatecznie stężeje.

Szalunki – jak się je wykonuje?

Wszelkie konstrukcje z wykorzystaniem betonu robi się na budowie w specjalnych formach, którymi są właśnie szalunki. W pierwszym etapie prac konieczne jest wykonanie szalunku, który następnie zostaje wypełniony właściwie dobraną mieszanką betonu. W niektórych przypadkach konieczne jest użycie zbrojenia. Wykonuje się je przed wylaniem betonowej mieszanki. Szalunki wyjmowane są dopiero wówczas,gdy mieszanka mocno zwiąże. Na ogół niezbędne jest do tego od mniej więcej dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki wykonuje się chociażby w przypadku fundamentów, betonowych kolumn ogrodzeń oraz sufitów z żelbetonu. Cechują się więc naprawdę szerokim zastosowaniem, a budowa bez ich wykorzystania nie przebiegałaby tak szybko.

Szalunki – jakie elementy niezbędne są do zrobienia szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania niezbędna jest sklejka szalunkowa. Niezbędne są też specjalne dźwigary oraz podpory. Nieraz zdarza się, że małe firmy budowlane nie są w posiadaniu własnego systemu szalunkowego. W takiej sytuacji wyjściem jest skorzystanie z wypożyczonego sprzętu, który oferują firmy , które specjalizują się w zaopatrywaniu ekip budowlanych w mocowania, dźwigary, a także sklejkę.

Dane firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]