Dlaczego warto sięgnąć po profile aluminiowe?

Jeśli szukasz profilu aluminiowego, koniecznie sprawdź metal-e.pl

Aluminium to jeden z najczęściej stosowanych w budownictwie materiałów. Do jego atutów zalicza się w szczególności niedużo gęstość, bo ta sprawia, iż wyprodukowane z niego części nie są dużym obciążeniem – a to umożliwia wyprodukowanie wielu rozmaitych konstrukcji. Wykazuje jednak pewną wadę – bez domieszek nie jest zbyt wytrzymałe, z tego powodu w architekturze i pozostałych dziedzinach gospodarki stosuje się zwłaszcza jego stopy, które charakteryzują się sporą odpornością przy zachowanej niedużej masie. W architekturze najczęściej stosowanymi elementami są pręty i profile aluminiowe. W jakich celach jednak dokładnie się je stosuje?

Profile aluminiowe w przenośnych scenach

Profile aluminiowe to świetny surowiec do wykonywania przenośnych konstrukcji. Z ich wykorzystaniem buduje się między innymi wiaty handlowe czy imprezowe, stoiska wystawiennicze oraz mobilne sceny. Na zainteresowanie nimi w największej mierze rzutuje ich nieduża waga i solidność, ale także prostota projektowania scen oraz fakt, iż bez problemu można nadać im wymagany wygląd. Umożliwiają to nowoczesne techniki czyli malowanie proszkowe, które sprawia, że profile aluminiowe mogą być malowane lakierem o wybranym kolorze na długi okres, bo naniesiona w ten sposób warstwa jest odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Inne zastosowania profili aluminiowych

Oprócz scen składanych, profile aluminiowe są stosowane także w pozostałych branżach. Świetnie sprawdzają się jako części wszelkiego rodzaju urządzeń, wyposażenia dla aktywnych lub samochodów. Profile aluminiowe są też wykorzystywane przez inżynierów w wojsku, przy budowie przeszklonych budynków, w produkcji płotów oraz balustrad, a poza tym w transporcie samochodowym. Dobrze także nadmienić, że profile aluminiowe są chętnie stosowane przez przedsiębiorstwa wytwarzające sprzęt elektroniczny czy gospodarstwa domowego.

Dane firmy:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]