Dbasz o środowisko naturalne? Postaw na ekologiczne domy drewniane

Sprawdź, gdzie zamówić domy drewniane Małopolska, wejdź na http://domygoralskie.com/eko.html

Jeszcze kilkanaście lat temu wielką popularnością wśród naszych rodaków cieszyły się domy murowane. Budowano na terenie Polski domy z cegły kształtem przypominające proste pudełka. Teraz wiemy już, że nie są to korzystne rozwiązania. Z tego powodu coraz chętniej decydujemy się na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na tradycyjnym góralskim budownictwie mają naprawdę mnóstwo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od wielu lat postrzegane są jako ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim drewno to materiał odnawialny. Dużo gatunków drzew rośnie wprawdzie bardzo wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzi się je specjalnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest całkowicie biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które wpływałyby niekorzystnie na otaczającą nas przyrodę. W domach drewnianych nie używa się materiałów syntetycznych. Z uwagi na świetne właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, aby tego rodzaju budynek ocieplić. Nie jest wykorzystywana również papa. W konsekwencji domy drewniane w najmniejszym stopniu nie przyczyniają się do pogorszenia kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają zalety?

Domy tego typu świetnie komponują się z naturalnym otoczeniem. Bardzo dobrze wyglądają w sąsiedztwie wiejskiego krajobrazu bądź majestatycznych gór. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje najlepsze samopoczucie tym, którzy wprowadzili się do takiego domu. W domach z drewna panuje odpowiednia wilgotność powietrza. Jest ono także doskonale natlenione. Domy wykonane z drewna świetnie nadają się dla chorych na astmę, alergików oraz osób walczących z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe i naprawdę piękne. Bez najmniejszych wątpliwości zasługują na to, aby zdecydować się właśnie na nie.

Dane firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]