Baseny kąpielowe – rodzaje i dodatkowe akcesoria

Dowiedz się, gdzie zamówić baseny kąpielowe

Basen kąpielowy niemal wszystkim kojarzy się z prestiżem, ale jest to także wielka przyjemność, sposób na relaks bądź na uprawianie sportu. Na basen więc bezsprzecznie warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, by stawiać tylko na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane oraz konserwowane przez zawodowców to gwarancja ich funkcjonalności i solidności.

Jakie baseny kąpielowe można spotkać?

Baseny dzielą się na baseny do użytku profesjonalnego, przykładowo dla salonów spa czy obiektów sportowych, a także baseny prywatne – wewnętrzne, ogrodowe czy przydomowe. Podział na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to drugie kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest postawienie hali basenowej, która musi spełniać określone warunki, na przykład tyczące się odporności materiałów budowlanych na chemię basenową czy wilgotności powietrza. Wybór profesjonalistów jest więc niezbędny do jego budowy.
Poza tym istnieje olbrzymia ilość rodzajów basenów. Dostępne są rozmaite kształty: baseny prostokątne, okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki czy podłużne baseny typu fast lane, idealne dla pasjonatów pływania i zwolenników dbania o formę. Dostępne są także baseny o różnych konstrukcjach, na przykład takie, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też obniżony poziom wody, co prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

Dodatkowe akcesoria do basenów kąpielowych

Pragnąc zminimalizować wydatki, przy projektowaniu i budowie basenu można wybrać najprostsze rozwiązania, ale nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria są bardzo drogie. Fantastycznie prezentuje się na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co uatrakcyjnia również ogród bądź halę basenową. Doskonałym wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które wydłuża sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a ponadto zapewnia dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny czy zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć głównie do wypoczynku, warto zdecydować się na specjalne schody. Takich elementów jest jednak znacznie więcej – pewne podwyższają walory użytkowe basenu, inne zaś dodają mu luksusowego charakteru.

Dane firmy:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]