Akcesoria szalunkowe – niezbędne w budownictwie

Potrzebujesz akcesoriów szalunkowych? Sprawdź sklep.abcszalunki.pl/13-akcesoria-szalunkowe

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wspierania deskowań i przydają się na wszystkich budowach. Jakie produkty używa się podczas szalowania? Kiedy warto zaopatrzyć się w nie przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i zastosowanie

Żeby szalunki używane do wykopów, ścienne czy stropowe były wykonane w prawidłowy sposób, konieczne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci dostarczają aktualnie sporo materiałów służących do wzmacniania konstrukcji, między innymi napinacze rygla, ściągi szalunkowe, sworznie napinające, klucze do rusztowań i żabek napinających, nakrętki, zaciski sprężynowe, listwy fazujące czy pozycjonujące, rurki dystansowe oraz korki i stożki. Ściąg szalunkowy, zwany również ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pozwala utrzymać odpowiedni rozstaw pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dodawane są nakrętki talerzowe, przegubowe lub motylkowe. Z kolei żabki napinające wykorzystywane są jako uchwyty umożliwiające złączenie szalunku za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią także dystanse umożliwiające utrzymanie odpowiedniej odległości między prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie można nie uwzględnić także ocynkowanych nakrętek, które pasują do ankr.

Czy warto kupić akcesoria szalunkowe online?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w dobrze wyposażonych sklepach online. Sklepy te oferują świetnej jakości elementy od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Tekko, Rasto czy Peri i można je nabyć w przystępnych cenach.

Dane firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]