Od Starożytności po XXI wiek – pierścionki zaręczynowe

Jeśli chcesz zamówić pierścionki zaręczynowe Kraków, koniecznie sprawdź obraczki.net.pl/17-pierscionki-zareczynowe.

Gdy odnajdziesz partnerkę, z którą postanowisz spędzić resztę życia, w końcu pomyślisz o małżeństwie. Najpierw jednak ma miejsce ta wymarzony przez mnóstwo kobiet moment – oświadczyny, na które musisz kupić pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowe – niegdyś bez złota oraz kamieni szlachetnych

Danie kobiecie w prezencie pierścienia to niesłychanie stary obyczaj, sięgający Starożytnego Egiptu. Pierścienie są w kształcie okręgu, który symbolizuje nieskończoność. Zgodnie z tradycją nosi się je na palcu serdecznym lewej ręki, zwanym notabene “palcem obrączkowym”, co wynika z poglądu, iż od tego palca biegnie “vena amoris”, czyli żyła wiodąca bezpośrednio do serca. Ogólnie przypuszcza się, że to Grecy sprowadzili do Europy rytuał przekazywania pierścionków zaręczynowych. Początkowo wytwarzano je z konopi, ze skóry, a nawet kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie wykorzystali do ich wyrobu metali, w głównej mierze żelaza. Cennymi pierścieniami ze srebra czy złota obdarowywano jedynie wówczas, kiedy mężczyźni pragnęli zademonstrować swoją bezgraniczna ufność do przyszłej żony. W dzisiejszych czasach pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy z platyną, złotem oraz drogimi kamieniami, aczkolwiek surowce te tak naprawdę powszechnie wykorzystuje się do ich tworzenia zaledwie od paru stuleci, natomiast znamienny wzrost ich uznania daje się odnotować w XX w.

Pierścionek zaręczynowy – za ile go kupisz?

Rzecz jasna, idealna biżuteria zaręczynowa to pierścień z platyny ze sporym brylantem, jednakże potencjał dowolnego zestawiania rozmaitych metali oraz kamieni jest ogromny. Prócz diamentów stosuje się tanzanit, szmaragd bądź rubin. Część osób wybiera tańsze metale, jak srebro, tytan, stal damasceńską, jak również drewno, jednakże nadal na rynku dominują pierścionki wykonane z platyny i przeróżnych typów złota (żółtego, białego i różowego).
Za ile powinno się kupić pierścionek zaręczynowy? Niedawno funkcjonowało przekonanie, iż narzeczony powinien zapłacić na niego minimum dwumiesięczną wypłatę. Koszt pierścionka zależny jest od wielu czynników: designu, materiału, ilości karatów czy wykorzystanego kamienia, toteż każdy odszuka elegancki, oryginalny pierścionek w określonym budżecie. Pamiętajmy jednak, iż pierścionek zaręczynowy ma być przede wszystkim wyrazem miłości oraz zaangażowania, wobec tego jego koszt nie jest najważniejszy. Liczy się to, czy spodoba się naszej przyszłej małżonce.

Dane firmy:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]