Najważniejsze informacje o kolczykach

Zobacz, gdzie kupić kolczyki

Szukając kolczyków warto wziąć pod uwagę nie tylko ich design, surowiec wykonania i formę, ale również na zapięcie. Poniżej prezentujemy zwięzły spis najbardziej rozpowszechnionych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to klasyczne i najszerzej stosowane zapięcie w kolczykach. Jest trwałe i nie trzeba do niego używać dodatkowo zatyczek, jak np. w sztyftach. Tego rodzaju zapięcie zapewnia wysoki komfort noszenia i chętnie jest stosowane w biżuterii art deco. Felerem tego zapięcia jest jego spory rozmiar.

Kolczyki rybka

Wygodnie jest nosić je w ciepłe dni, kiedy nie nosi się szali, odzieży z dużym kołnierzem ani czapeczek.

Kolczyki klips

Bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie zdecydowały się na przekłucie uszu. Dziś dość sporadycznie stosowane.

Kolczyki bigle angielskie

Równie rozpowszechniony jak klasyczny bigiel, ale łatwiejszy w zakładaniu, ze względu na rozchylaną tylną “klapkę”. Na co dzień wykorzystuje się je przy droższych modelach biżuterii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Używane w malutkich, głównie złotych kolczykach. Bez trudu się je zapina i nie potrzebują dodatkowej zatyczki. Takie kolczyki wykorzystywane są najchętniej w biżuterii dziecięcej.

Kolczyki sztyft

Niezwykle popularne zapięcie. Ma najmniejszą szansę odpięcia się, a zatyczki na zapięcie są łatwe do zakupienia. Kolczyki z tego typu zapięciem sprzedają się najczęściej. Rewelacyjnie sprawdza się w przypadku cyrkonii i małych kulek.

Dane firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]