Kolczyki z kamieniami – jakie wybrać?

Chcesz kupić kolczyki z kamieniami? Powinieneś odwiedzić ten adres

Mimo, że biżuteria może być piękna i bez kamieni szlachetnych, to trudno wyobrazić sobie bez nich eleganckie kolczyki czy wisiorki. Kamienie mogą zupełnie odmienić wizualne walory biżuterii – inny styl mają wszak ozdoby z topazami, odmienny natomiast te wysadzane turkusem. Które naszyjniki i kolczyki z kamieniami szczycą się największym zainteresowaniem? Jakie kamienie stosowane w pracowniach jubilerów są naturalne, a które są syntetycznymi odpowiednikami? Odpowiedź potrafi zaskoczyć – szczególnie czytelników, którzy nie mają wiedzy o jubilerstwie.

Kryształki Swarovskiego i kolczyki z kamieniami

Warto nadmienić, że sporo materiałów stosowanych do wyrobu kolczyków z kamieniami to minerały sztuczne. Wśród nich w pierwszej kolejności powinniśmy wymienić cyrkonie, które wytwarzane są z wapnia i cyrkonu, zaś różne odcienie są zasługą takimi domieszkom, jak chrom czy nikiel. Poza cyrkoniami, minerałami syntetycznymi są też kryształki Swarovskiego – wytwarza się je ze szkła ołowiowego.

Naturalne kolczyki z kamieniami

Jubilerzy znacznie chętniej stosują oczywiście minerały szlachetne. Najpopularniejsze to bez wątpienia topazy, które mogą przybierać odcienie od szarych do różowych i nadzwyczaj twarde diamenty. Kolczyki z kamieniami nierzadko robione są też z bursztynu, turkusu oraz opalu. Stosowanie prawdziwych minerałów zwykle zwiększa koszty kupna takich ozdób. Warto jednak pamiętać, że są to dzieła o wiele bardziej oryginalne, niż te ze syntetycznymi materiałami.

Dane firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]