Duży wybór wisiorków srebrnych

Jeśli poszukujesz zawieszek srebrne, koniecznie sprawdź https://wisiorki.srebrne.net

Srebro to jeden z najchętniej stosowanych przez artystów surowców. Nie powinno to dziwić – jest plastyczne, doskonale się prezentuje, a także cechuje je ciekawy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej ochrony – metal ten okazuje się naprawdę czuły, w związku z czym łatwo go zarysować. W jaki sposób więc dbać o srebrną biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią mocnych środków myjących

Mocne środki myjące dla srebra bywają szkodliwe. Przez nie surowiec może odbarwiać się i pokrywać się osadem. Nie należy więc stosować ich do czyszczenia ozdób, a w czasie sprzątania bezwzględnie powinniśmy zdjąć noszone wisiorki srebrne oraz pierścionki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Warto chronić wisiorki srebrne także wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania należy stosować pudełka wyściełane od wewnątrz miękkim materiałem – unikniemy tak uszkodzenia. Srebro nie najlepiej reaguje też na styczność z wilgocią i słońcem, które mogą sprawić, że straci barwę albo się odkształci. Zanim włożymy kilka ozdób do szkatułki, musimy wcześniej zabezpieczyć je delikatną szmatką lub włożyć do foliowego worka.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania srebrnej biżuterii najlepiej wykorzystać ciepłą wodę z solą, która doskonale usuwa powstający na powierzchni tego surowca osad. Oprócz tego sprawdzą się również alkohol, białko kurze i specjalne płyny. Do pielęgnacji wykonanej ze srebra biżuterii powinniśmy używać miękkich ścierek – twarde potrafią porysować fakturę.